Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy | Euroinfo | Uživatelé

RSS

Stará diskuse

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Větrací mřížka do terária
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
xchipsy

PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 6:30 pm    Předmět: Větrací mřížka do terária Odpovědět s citátem

Zdravím všechny a dovoluji si poprosit o radu. Je to nejspíš taková blbost, ale budu moc ráda za jakýkoli tip. Tak tedy. Mám dospělou samici parahybany a ráda bych jí pořídila větší "rozběh" (v současné době je v terárku 40x25x25 a je na ní vidět že se jí to moc nezamlouvá, blbě řečeno se prostě snaží "zdrhat" - a nemyslím si že by to bylo vlhostí nebo teplotou nebo tak, prostě chce cestovat...). Jelikož mám dost velkou poličku, tak bych jí dopřála luxus terária cca 90x30x30 (a to malé by "zdědila" smithka, ta je taky celkem akční a hlavně má umělecké sklony co se bagrování substrátu týče Rolling Eyes No a v čem je problém. Terária v obchodech jsou za á blbých rozměrů a za bé hodně drahá. Už jsem si sehnala místního sklenáře, který by mi to bez problémů slepil a skoro za pusu, ale problém je s větráním. On nemá klasickou kovovou mřížku, jen takovej ten síťovej blázinec - no a je jasný že to by mi moje Dorotka prokousala áncvaj a zas bych ji honila po pokoji Shocked Tak jsem navštívila všechny kovomaty a kovošroty a kovomlaty a nevím co ještě, co u nás jsou a bohužel Confused Buď nemají nic, nebo mají to co nechci a když jsem zázrakem v jednom hangáru s plechama objevila to co by bylo supr, tak se na mě usmáli a řekli, že mi to klidně prodají, ale jen vcelku. No a logicky kvůli pár proužkům děravýho plechu nebudu kupovat několika metrovou tabuli Crying or Very sad A tím se konečně dostávám k věci (brzo, že? Embarassed ) Prosím poraďte kde by se dala sehnat ta větrací mřížka (klidně i přes internet), kde mi ji "ustřihnou" na míru (pro Dorotku 90x3 cm pod dvířka a dvakrát 45x5cm - chci v půlce stropu udělat půlcentimetrovou mezeru na zasunutí dělícího skla pro snazší úklid Cool ) Omlouvám se za tak obsáhlé lejstro, budu moc ráda za jakoukoli radu. Díííky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alik23

PříspěvekZaslal: čt červenec 05, 2007 7:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hola. No problem mrizky uz se tu na dizkuzi nekde resil-zkus to pohledat(me se nechce:) Jinac esi to chces takhle na miru, muzes zkusit najit nekoho kdo uz ten plech ma a domluvit se s nim...Nebo pres znamost ci jiny kontakt v nejake firme ktera se tim zabyva(prace z kovem). Taky by mozna nebylo od veci koupit si cely plech a po urezani potrebnych kousku ho nabidnout na prodej ostatnim treba v inzerci-myslim ze to nekdo urco koupi.Cau

Ps: a za kolik ti to nabizeli a jaky rozmer? dik
Nerez

PříspěvekZaslal: pá červenec 06, 2007 10:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ani nemusí byt mřižka, řešil sem podobny problem a vyřešil sem to nalepením několika proužků skla o síle 1 cm a mezi nima byla mezera asi 5 mm. Měl sem otvor široky 5 cm a do něj sem nalepil 3 proužky skla a myslim že je to OK Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dr. Zoidberg

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 9:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No to jsou odpovedi Rolling Eyes Jeden potom, co autorka napise, ze nemuze ve svem okoli najit zadnou firmu, poradi, at si to necha uriznout u nejaky firmy a druhej poradi, jak si zakrejval 5-ti cm velkou diru sklickama, i kdyz autorka pise, ze potrebuje zakrejt 90 cm.

Kdybys nemohla dlouho nic sehnat, tak dej vdet. Mam kamarada, co dela v kovodilne a takovyhle plechy z pozinku mi obcas reze. Ale nevyhoda je, ze mu to trva dyl a proto to ber az jako krajni moznost.
Míra

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 10:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud není k dostání perforovaný plech, tak bych to řešil tím že si jej vyrobím. Vím že jsi holka, ale vždy se dá najít nějaké řešení. Sehnat plech - bez děr a vyvrtat je není takový problém. Pokud si myslíš že to nezvládneš, tak popros někoho zručnýho ze svého okolí (otec, bratr, soused) Nevím jestli je v Třebíči nebo poblíž nějaké strojařské učiliště, pokud jo, můžeš se zkusit obrátit na ně (mě třeba učňové jednu dobu vyráběli hroty na šípy)
xchipsy

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 10:14 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Alik23: No, dík za zajímavý nápady, akorát jsi asi moc nepochopil co jsem psala. "Zkusit najít někoho, kdo už ten plech má" - moc si nedovedu představit "běžného normálního" člověka, který má doma tento plech a pokud ano, tak jakým způsobem ho hledat.. Snad zvonit po domech a ptát se? Přes známost nebo nějaký kontakt ve firmě..Kdybych někoho takového měla,tak to udělám a nepíšu, že v té firmě plechy mají ale neřežou je.. Koupit si celý plech je také zajímavé řešení, ale jelikož se ty tabule prodávají ve velikosti cca 2x3 metry a více, tak za á to určitě nebude stát pár korun, za bé vážně nevím, kde bych ho v malém bytě uskladnila a za cé už vidím jak řežu proužky o rozměrech které potřebuju, když na tyto plechy jsou spešl stroje a "řezačky"..Předpokládám (přestože nejsem bůhvíjaký technik) že pilkou na železo by to asi nešlo.. Rolling Eyes
xchipsy

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 10:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Míra: Tohle už mě taky napadlo ale beru to jako krajní nouzi.. Sehnat obyč plech a vrtat.. Pořád myslím že je jednodušší použít "originál" děrovaný.. Strojní učňák (vlastně i střední škola strojní) tady je, tak to v nejhorším zkusím u nich...
Alik23

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 10:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

xchipsy napsal:
Alik23: No, dík za zajímavý nápady, akorát jsi asi moc nepochopil co jsem psala. "Zkusit najít někoho, kdo už ten plech má" - moc si nedovedu představit "běžného normálního" člověka, který má doma tento plech a pokud ano, tak jakým způsobem ho hledat.. Snad zvonit po domech a ptát se? Přes známost nebo nějaký kontakt ve firmě..Kdybych někoho takového měla,tak to udělám a nepíšu, že v té firmě plechy mají ale neřežou je.. Koupit si celý plech je také zajímavé řešení, ale jelikož se ty tabule prodávají ve velikosti cca 2x3 metry a více, tak za á to určitě nebude stát pár korun, za bé vážně nevím, kde bych ho v malém bytě uskladnila a za cé už vidím jak řežu proužky o rozměrech které potřebuju, když na tyto plechy jsou spešl stroje a "řezačky"..Předpokládám (přestože nejsem bůhvíjaký technik) že pilkou na železo by to asi nešlo.. Rolling Eyes

Psal sem vsechny moznosti co me napadly...No par chovatelu co si vyrabi terarka ten plech uz ma nebo ma k nemu pristup-kdybys napsala na inzerci urcite by se nekdo ozval.A nevim proc by se to nedalo urezat pilkou na zelezo?
Dr. Zoidberg

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 10:58 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Urcite dalo, ale moc efektivni to nejni. xchipsymela na mysli spis pneumaticky nuzky a podobny veci, ktery maj kovodilny k dispozici.
Alik23

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 11:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok-uz mlcim. Jinak sem si teda dal praci a prohlidl sem diskuzi a jeden uzivatel pise ze "perforovany plech se prodava v hypermarketu Globus - baumarket, je tam velky vyber" Tak to zkus.....
Dr. Zoidberg

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 11:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jo, tu diskusi jsem taky cet, ale to se jedna spis o vodici listy na dvirka, ale mozna se tam da sehnat i derovanej plech.
xchipsy

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2007 12:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem prohledala net a našla firmu Kobra, je to kousek za Třebíčí, měli by mít ty plechy v tabulích i svitcích a píšou že prodávají i odřezky a zbytky z výroby.. Tak se k nim zítra vypravím a snad něco seženu.. Díky za všechny rady a nápady. Cool
A.n.t.o.s

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2008 9:38 am    Předmět: Větrací síťka Odpovědět s citátem

Tak mám taky něco v Havířově pod Bludovickým kopcem js železářství TONY maj tam síťku proti mouchám, ale kovovou takže ok. rozměry ok as 1 x 1 mm 100 Kč m2 zelená dneska jsem pro ní byl fkt super a dá se rozstříhat i normálníma nůžkama a přitom je dostatečně pevná. Doporučuji!
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2008 10:06 am    Předmět: Odpovědět s citátem

....a něco pro pražáky a okolí... Angel Smile

http://www.tahokov.com/index.htm

Naposledy upravil Iverson dne čt leden 10, 2008 12:58 pm, celkově upraveno 3 krát
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2008 12:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

...něco pro brňáky .-)

http://www.weststeel.cz/
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Terária Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: