Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy | Euroinfo | Uživatelé

RSS

Stará diskuse

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
problém s vlhkoměrem
Jdi na stránku 1, 2  Další

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
marsi

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2007 8:55 am    Předmět: problém s vlhkoměrem Odpovědět s citátem

Pouzivam vlhkoměty od Exoterra takovy ty kulaty jak se prilepujou na stenu.Ted testuju dva v jednom terariu a kazdej mi ukazuje jinou vlhkost!!Je to tim ze jeden mam prilepeny na stene(70% vlhka) a ten druhy o stenu jen opreny?(skoro 90%) Pro spravne namerene hodnoty tedy musi byt ten vlhkomer prilepeny??nebo ty vlhkomery ukazujou nesmysly?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wattie
Moderátor

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2007 11:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No, já si myslím že to je tím, že exotera má tak 80 % výrobků nekvalitních, což je příznačné například u UV-žárovek a zářivek.

Naposledy upravil wattie dne so duben 07, 2007 7:18 pm, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
Malik

PříspěvekZaslal: so duben 07, 2007 7:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pravda ja kopil 5 kousku do terarek a schvalne jsem je soupl do jednoho terarka, ani jeden neukazoval stejne Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marsi

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2007 9:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No a jakej a od jaky znacky pouzivate kterej meri dobre?Jestli tam je rozptyl 15 stupnu tak to je docela rozdil velikej...To sem docela nastvanej ze mam takovy klumpy.Asi to pujdu vratit ale tezko rict jestli mi to uznaj..
marsi

PříspěvekZaslal: ne duben 08, 2007 7:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A kdybych si koupil jeden poradnej digitalni a pouzival jen ten(mam 4 terarka) tak bych ten problem zrejme vyresil protoze ocekavam ze nejakej digi za 500 musi bejt uz docela slusnej ne?nemate nekdo zkusenost s tim za jak dlouho je schopnej digi vlhkomer po dani do teraria zaznamenat patricnou vlhkost a popripade teplotu?jestli je realny napr kazdy vecer vyhodnotit vlhko v kazdym terariu v nejakem normalnim case.nebo mate nejake jine reseni?nechci merit vlhkomerem(viz.:vyse) kterej ma rozptyl 15 % protoze to je hodne.
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 7:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

To záleží, co v těch terárkách chováš... Wink Zatím tady nepadla ani zmínka o tom, co v těch terárkách je, nebo bude...Myslím si, že vlhkoměr za pětikvalt je využitej jedině při chovu nějakých hodně na přesné vlhkosti závislých zvířat....
marsi

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 7:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Iverson
No jo,nedoslo mi ze nejsem v sekci sklipkani.Takze sklipkany.Treba G.rosea ma mit dejme tomu kolem 65% vlhka ale kdyz jsem ted zjistil 15% odchylku v ukazateli vlhkomeru tak to uz muze byt docela velka odchylka ne?A ty mas Iversone digital?po jak dlouhe dobe po vlozeni do teraria je schopen vyhodnotit merene hodnoty?
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 8:27 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Podívej, řeknu ti to takhle...mám asi 150 pavouků, pokud nepočítám prcky. Nikdy jsem žádnej vlhkoměr nepoužíval a všichni pavouci jsou spokojení. Sklípkan je zvíře velmi přizpůsobivé a nějakej ten stupeň vlhkosti nahoru, nebo dolů mu vůbec nevadí. Třeba tebou jmenovaná G. rosea má u mně téměř suchej substrát, pouze v jednom rohu vlhčím místo cca 10x10 cetimetrů. Při velikosti terária 20x30x18 (šxhxv) je to pro ni plně postačující. Zemním pavoukům, kteří vyžadují vyšší vzdušnou vlhkost, vlhčím substrát z jedné poloviny (T. blondii, P. cancerides...) Třeba Ch. cyaneopubescens vyžaduje strikně úplně suchý substrát a jen v rožku vlhké místečko cca 3x3 cm, jinak očividně strádá. Mám ovšem jen americké druhy zemních sklípkanů. U stromových je potřeba aby byl substrát ve vyšší vrstvě a celý hodně vlhký, to by mělo spolehlivě zajistit potřebnou vlhkost kolem 90 procent. Jak je to u asijských a afrických druhů zemáků nevím, protože je nechovám, ale určitě se na to dá přijít taky. Když se podíváš do přírody, tak tam taky nikde na stromě nevisí vlhkoměry a vlhkostní poměry se mění během dne i během roku. Wink
Míra

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 9:32 am    Předmět: Odpovědět s citátem

souhlas s Iversonem - mám sice "jen" kolem 50 pavouků, ale zase mám zastoupené všechny kategorie (Americký, asijský, africký - zemní, norový, stromový) Vlhkoměr mám jen jeden - analogovej, co před čtyřma lety stál taky kolem 500 (včera jsem ho v Tescu viděl za necelejch 300). Ten vlhkoměr používám hlavně u gravidních samic, nebo samic s kokonem. Jinak problém řeším jako iverson - prostě blondi vlhčím víc, rosee míň apod.
marsi

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 12:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

iverson.to je uplne nejjednodussi reseni.podle toho se zaridim.zadny vlhkomery ale delat to s citem a odhadem s ob¨casnou kontrolou merenim.dikec.usetrily jste mi par kacek Smile
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 7:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jasně, hlavně se toho člověk nesmí bát.... Smile ...jak napsal Míra, pokud nemáš kokon, nebo gravidní samici, tak to zase tak hroznej problém není.... Wink
Malik

PříspěvekZaslal: út duben 10, 2007 8:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No myslim si ze je fakt lepsi rosit podle citu nez topit pavouky podle vlhkomeru ktery ukazuje co chce. Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lord Floutek

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 10:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

taky souhlasim s Inversonem........s léty praxe se vytvoří potřebnej gryf
Nerez

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 9:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ten vlhkoměr sem měl taky a shit to byl taky. Při položení vlhkoměru na vlhkej hadr by měl ukazovat min. 90% vlhkost a pokud ne tak měří blbě.
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: po říjen 22, 2007 10:35 am    Předmět: Odpovědět s citátem

A to jsi zase slyšel kde? Já tě obdivuju, že vyždycky přijdeš z nějakou osvědčenou radou, kterou se tady snažíš všechny omráčit, ale musím tě zklamat, opět nemáš pravdu. Stačí když si znovu vyhledáš a přečteš příspěvky co tady pojednávají o tom, co to je relativní vzdušná vlhkost, absolutní vzdušná vlhkost a vlhkost.....jsou to tři rozdílný pojmy, který jsou od sebe poměrně vzdálený a vlhkoměr by měl měřit právě jen relativní vzdušnou vlhkost a tak bude velkej rozdíl, jestli ho přiložíš k mokré hadře v prádelně, nebo panelákovým pokoji jestli bude okolní teplota 25 stupňů, nebo 20 a jestli bude průvan, nebo nikoliv....Příště prosím sem dávej jen ověřený poznatky z vlastní praxe ať kvůli tobě zbytečně půlka lidí nevyháže dobře ukazující vlhkoměry..... Wink Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Terária Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: