Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy | Euroinfo | Uživatelé

RSS

Stará diskuse

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
rozežraná krajta královská

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
plechius tarraco

PříspěvekZaslal: st leden 17, 2007 5:37 pm    Předmět: rozežraná krajta královská Odpovědět s citátem

Zdravim. Předem se omlouvám, že to tu opět zaplácávám, ale měl bych jeden dotaz. Mám krajtu královskou, asi 6O - 70 cm, prej necelej rok. Trochu mě překvapuje svým apetitem, došel jsem až na jednoho potkana za týden, což mi na takovýho špunta nepřijde málo. Jenže moje milý hádě, místo aby šlo do kouta trávit, tak furt rejdí po terárku. Co myslíte, mám ji krmit ještě víc. Trochu se bojim, abych ji zase nepřekrmil, slyšel jsem, že pak tlustý hadi umíraj dřív. Jinak koukal jsem po netu na zkušenosti jiných chovatelů a ti tedy většinou krmí o dost méně. Předem děkuji za nějaké odpovědi či za jakékoli podělení se o vaše zkušenosti.

Pavel
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasek+

PříspěvekZaslal: st leden 17, 2007 7:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Krm ho méňe - mnoho krajt kralovskejch trpí tim že sou tlustý - já kdybych krmil hada pokaždý, když šmejdí po terarku, tak by prasknul... Laughing
plechius tarraco

PříspěvekZaslal: st leden 17, 2007 8:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

4vašek+: díky moc. asi ji snížim dávky na jednoho potkana za 14 dní.. to by mohlo bejt optimální, ne? ještě bych se ale chtěl zeptat, jakou prosimtě udržuješ v terárku vlhkost vzduchu? neni to tak primitivní dotaz jak se zdá, hledal jsem na netu všude a moc jsem toho nenašel.. díky
vasek+

PříspěvekZaslal: st leden 17, 2007 10:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já sice krajty nechovam, ale u užovky mam asi 50% vlhkost - po rosení samozřejmě mnohem větší...
Standa1

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 2:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já doma měl krajty,vlhkost 50-60% při svleku 70-80%,hlavně bacha na teplotu při nízké teplotě a velké vlhkosti se můžou nachladit jako mě,ohledně krmení když žere tak krmím,u krajt je obvyklé že přestanou žrát i na 3.měsíce,mládata šmejdí pořád já měl starší asi 3.roky a pak jsem měl mládě to moc nežralo,ale staří zas jak popelnice,důležité si vést dny krmení a váhu hada,pak vidíš jak přibírá a tlustou nebo tučnou krajtu královskou jsem ještě neviděl,ale kukni na daimonovo foru,tam má krajty přemek a určitě ti poradí víc-http://www.mageo.cz/.chatroom/38002?u=&r=/.chatroom/&c=1250
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
plechius tarraco

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 4:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

4Standa1: díky moc.. tu vlhkost mám stejnou a teplota je myslim taky ok. co se toho krmení a tloustnutí týče, chtěl bych se teda ještě zeptat jestli existuje nějaká ideální váha (vypočtená z poměru reálné váhy a délky třeba)? nebo jak poznám, kde končí normální tukové zásoby a začíná obezita?
Standa1

PříspěvekZaslal: st leden 24, 2007 5:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Podle mne pokud jde o mládě,tak bych tu obezitu neřešil,není to jak u lidí,nezapoměn že má ještě vyrůst až o 50cm,pokud ted má 70cm,byl jsem u pana Zavadila a ten krmil pořád,když má hlad veme když ne nechá být a měl velké pěkné krajty,huž musím letět na noční,ale kukni k daimonovi,zítra se podívám na cd o krajtě královské.
Standa1

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2007 12:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak jsem se díval na cd a prošel web a žádnou přesnou zmínku o krmení nenašel,pokud se ti vždy vysere tak bych krmil každý týden,jde o to jak velkého potkána mu dáváš,podle mne se to samo časem ustálý že přestane být tak žravý a pak zas budeš řešit problém že nežere,je to samec nebo samice?
plechius tarraco

PříspěvekZaslal: čt leden 25, 2007 12:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli je to samice nebo samec nevim. Podle krátkého ocasu bych tipnul samici (aspon myslim, že se řiká, že samice ho maj kratší), ale to je prej nepřesný a spousta lidí tvrdí, že určovat to takhle je blbost. Do sondování se mi moc nechce, páč ji nemám na chov, ale jako mazlíka. Jinak já jsem právě zmínky o tomhle taky nikde nenašel a koukal jsem se i k tomu diamonovi a tam se to taky neřešilo. Pravda, že asi budu krmit dokud jí a dokud nebude fakt "tlustá už od pohledu". Mám v terárku větve a docela se prolejzá, tak snad si udrží kondičku. Jinak jsem webmasterovi poslal fotky, tak jestli je zveřejní, tak na ni kdyžtak do fotogalerie mrkni. Zatim tam je pod P.regius jen nějakej prcek, ale to ještě neni ta moje kráska. Jinak díky moc za rady, dost si mi pomohl..
Redsnake

PříspěvekZaslal: pá srpen 10, 2007 7:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tim jednim potkanem za tyden ji docela prekrmujes, bohuzel i u hadu hrozi pretucneni ruznych organu a tim nasledny uhyn, jak bylo receno krm jednou za 14 dni, nebo po defekaci.. tak takhle vypada dospely samec od reginy:)

http://www.reptilweb.xf.cz/modules/coppermine/albums/userpics/10002/normal_DSCF1236.jpg
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
plechius tarraco

PříspěvekZaslal: po září 10, 2007 12:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jj, díky. už je po problému a naopak zase držíme hladovku;))
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Hadi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: