Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy
Knihovna
Inzerce
Diskuse
Fotogalerie
Výstavy
Kontakt
Odkazy

RSS

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
kokos
Jdi na stránku 1, 2  Další

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
golem

PříspěvekZaslal: út leden 02, 2007 6:08 pm    Předmět: kokos Odpovědět s citátem

Chtel by jsem se zeptat jaky je postup pri vyrobe kokosu jako skryse.Nemohl jsem nikde najit detailnejsi informace tak ja to delate? Question Question Question

P.S-prosim nezkritizujte me jestli jsem neco prehlidl snazil jsem se ale ale nic moc jsem nenasel Sad

Dekuji
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: út leden 02, 2007 6:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kokosová skořápka je vynikající a celkem i estetický doplněk terária, její výroba, hlavně pro terária s vyšší vlhkostí, je však dosti pracná, protože skořápka bez určitých úprav često začne plesnivět. Dělám to tak, že skořápku na jedné straně odříznu, podle toho, jak veliký chci vstupní otvor. Potom nějakým šroubovákem, nebo pevným nožem, vydrápu kokosovou hmotu. Následně je nutné otvor opracovat nějakým pilníkem dokulata, aby neobsahoval nějakou ostrou hranu, o kterou by se mohl pavouk zranit. Prázdnou skořápku pak vařím asi hodinu ve slané vodě, následně nechám někde na průvanu pozvolna vyschnout (ne na velkým teple, mokrá skorápka by mohla popraskat). Zcela suchou skřápku je ideélní nechat přes léto "vybělit" na slunci, ale není to podmínka. Povařenou a vysušenou skořápku pak ponořím asi na měsíc do vody s hyprmanganem a po měsíci nechám znovu pořádně vyschnout. Takto připravené skořápky mně neplesnivěly ani v dost vlhkých terárkách,
wattie
Moderátor

PříspěvekZaslal: út leden 02, 2007 6:34 pm    Předmět: Re: kokos Odpovědět s citátem

Uchopím kokos do levé ruky, pilku na železo do pravé ruky, přiložím pilový list ke kokosu, tahy dopředu a dozadu přeříznu kokos v půli, nebo podélně, vydlabu vnitřní dužinu tak, že uchopím nůž do pravé ruky a dlabu... Pak opět uchopím pilku (kleště) a buď vyříznu, nebo kleštěma vylámu otvor-vstup tak, aby byl pro pavouka dostatečně velký. Ostré hrany zabrousím...Než se mě zeptáš čím, odpovím - smirkovým papírem....
Lze uplatnit i složitější variantu, že do kokosu uděláš pomocí vrtačky, kleští a smirku pouze díru, vydlabeš vnitřek a tenhle celý kokos s dírou zaboříš do substrátu. Ale touto složitou variantou tě nechci zatěžovat...
Kuba the Don

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2007 12:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravím, jen bych měl dotaz k tomu hypermanganu...v jakém poměru ho mám rozpustit ve vodě?...aby ta voda byla dorůžova nebo radši víc, třeba až dofialova?...a opravdu to mám nechat naložené měíc?

Dík předem, Kuba
wattie
Moderátor

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2007 12:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

http://www.arachnomania.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=502&highlight=hypermangan ...viz vyhledávač Confused
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2007 12:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

čau, na kokosový skořápky ho dělám fialovej, růžovej dělám když v něm rozdělávám lignocel. Jasně, klidně ho tam nech měsíc i dýl, protože ta skořápka má dost pevnou strukturu a tak strašně špatně bere vodu. No a ten hypermangan by se měl dostat co nejvíc dovnitř. No a pak je potřeba nechat to pořádně vyschnout. Voda vyschne, hypermangan tam zůstane, no a pak ho jakákoliv vlhkost začne zase rozpuštět a vznikne prostředí pro plísně a houby téměř nepřijatelný.... Wink
Desteros

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2007 6:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Iverson:Čáu,jenom by mě zajímalo jestli ten hypermangan může pavoukům při vyšší koncentraci nějak uškodit,jestli při přijímání vody z hlíny dostávají něco do sebe?Rozpustil jsem lignocel s jedním zrnkem,ale voda je fialová.A ředit to už nijak nebudu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2007 8:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdarec, Manganistan draselný je sloučenina manganu a draslíku, což jsou vlastně stopové prvky, které jsou jak známo důležité pro život v malých koncentracích. Myslím si, že jedno zrníčko na tři litry vody, potřebné pro rozdělání jedné cihly lignocelu není zase až taková koncentrace, nehledě na to, že pavouk si ze substrátu dokáže vzít jen mizivé minimum této koncentrace. Uškodit by mu to rozhodně nemělo. Každopádně já se snažím, aby voda na lignocel byla pouze růžová, protože jsem si ověřil, že tato koncentrace je plně postačující na potlačení vzniku různých hub a plísní. Wink
wattie
Moderátor

PříspěvekZaslal: st leden 31, 2007 8:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pavoukovi většinou neuškodí ani ve větší koncentraci, neboť se využívá i na ošetření ran a plísní přímo na těle napadeného sklípkana.
Nerez

PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2007 3:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja sem kupil už přimo ve zveraču pulku kokosové skořapky, udajně z korku. Musim ji taky nějak upravovat? Je nějaka jednoduší možnost než ji namačet do nějakych utrejchů Very Happy ?Pujde pravděpodobně do vlhčiho terarka...
epikrates

PříspěvekZaslal: so červenec 07, 2007 11:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jak může být kokosová skořápka s korku? Question
Nerez

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2007 1:51 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No mš se to zda taky nějaky uhozeny ale na obalu je napsano korkovy vyrobek Question
vincenzo

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 5:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Iverson napsal:
Kokosová skořápka je vynikající a celkem i estetický doplněk terária, její výroba, hlavně pro terária s vyšší vlhkostí, je však dosti pracná, protože skořápka bez určitých úprav često začne plesnivět. Dělám to tak, že skořápku na jedné straně odříznu, podle toho, jak veliký chci vstupní otvor. Potom nějakým šroubovákem, nebo pevným nožem, vydrápu kokosovou hmotu. Následně je nutné otvor opracovat nějakým pilníkem dokulata, aby neobsahoval nějakou ostrou hranu, o kterou by se mohl pavouk zranit. Prázdnou skořápku pak vařím asi hodinu ve slané vodě, následně nechám někde na průvanu pozvolna vyschnout (ne na velkým teple, mokrá skorápka by mohla popraskat). Zcela suchou skřápku je ideélní nechat přes léto "vybělit" na slunci, ale není to podmínka. Povařenou a vysušenou skořápku pak ponořím asi na měsíc do vody s hyprmanganem a po měsíci nechám znovu pořádně vyschnout. Takto připravené skořápky mně neplesnivěly ani v dost vlhkých terárkách,

Musí se tato úprava dělat i s větvemi z přírody? Nebo stačí když budou měsíc v hypermanganu?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 5:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V první řadě je tady otázka s jakýma větvama... Pokud nemáš nějaký větve z ovocných stromů, popřípadě dubu, nebo akátu, tak je každá úprava zbytečná a větve stejně začnou dřív nebo později plesnivět....Pokud máš větve s ovocných stromů, tak zase záleží, jestli jsi našel někde na hromadě prořez z loňska..(suchý větve), nebo jsi je uřízl se zdravýho stromu ..(mokrý větve) . V tomto případě záleží na množství tzv. molekulové vody, protože suchý větve dokážou nabrat do sebe víc vody s hypermanganem a tudíž jsou pak odolnější proti plísním... Větve mají proti kokosáku tu výhodu, že je nemusíš vařit, ale jak jsem říkal, pokud jsou čerstvý, tak se musí napřed pořádně vysušit někde v troubě, aby vzaly co nejvíc vody s hypermanganem.
qwe

PříspěvekZaslal: po říjen 27, 2008 8:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

ja osobne ju nevarim a este sa mi nestalo ze by mi zacala plesniviet staci ju umiesntit na suchu cast teraria blizko vetacich otovorov ... ale aj nechovam pavuky dlho ale zatial mi to neplesnivie ja ju iba vydlabem a hotovo vlozim do tera ale neviem ci to nahodou nezacne plesniviet kedze mam pavuky iba kratko som len zaciatocnik ale zatial neplesnivie ... Very Happy Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Terária Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: