Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy
Knihovna
Inzerce
Diskuse
Fotogalerie
Výstavy
Kontakt
Odkazy

RSS

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Kde sehnat terária?
Jdi na stránku 1, 2  Další

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Teonas

PříspěvekZaslal: čt říjen 19, 2006 5:15 pm    Předmět: Kde sehnat terária? Odpovědět s citátem

Zajímalo by mne, kde sehnat použitá nebo nová, ale klasická pro pavouky, tzn i podomácku lepená terária. Neznáte nejakou firmu nebo někoho kdo se stavbou terárií zabývá? Nechci kupovat taková jako mají na www.mojeakvarium.cz(nebo v jaké mají v teraristice) a taky si myslím, že pokud chci jedno nebo dvě tak nemá smysl se s tím patlat (beztak bych to pokazil).
Děkuji předem za tip.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gallen

PříspěvekZaslal: čt říjen 19, 2006 7:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je par sklenaru co se specializuji na lepeni akvarii/rerarii, skus google, jinak velka nabidka byva na burzach, ktere jsou v praze kazdy mesic snad.
wattie
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá říjen 20, 2006 7:31 am    Předmět: Re: Kde sehnat terária? Odpovědět s citátem

Teonas napsal:
Zajímalo by mne, kde sehnat použitá nebo nová, ale klasická pro pavouky, tzn i podomácku lepená terária. Neznáte nejakou firmu nebo někoho kdo se stavbou terárií zabývá? Nechci kupovat taková jako mají na www.mojeakvarium.cz(nebo v jaké mají v teraristice) a taky si myslím, že pokud chci jedno nebo dvě tak nemá smysl se s tím patlat (beztak bych to pokazil).
Děkuji předem za tip.

No, já si terária z poloviny dělal sám. Stačí jen trošičku šikovnosti. Ostatní mám u nás ze zooprodejny, kde mi je na míru udělaji. Proto bych asi zkusil navštívit nejbližší zooprodejny, či sklenáře zda se tím nezabývají. Lze také sledovat inzerci, občas tam někdo výrobu zadává....
vasek+

PříspěvekZaslal: pá říjen 20, 2006 7:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem si koupil terarium od pana Josefa Lokvence, jsem s ním spokojenej. Má svá teraria na každé Hradecké (Hradec Králové) burze v Aldisu. Jestli se nemůžeš nějak dostat do Hradce tak ti pošlu soukromou zprávou jeho mail, mobil... čau vasek+
Lukáš

PříspěvekZaslal: pá říjen 20, 2006 2:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No já přímo dělám ve firmě,která se lepením terárií a akvárií zabývá.Většina toho jde především do Německa a Rakouska,tomu je přizpůsobena i cena Cool .Ale pokud zjistíš,co se jak dělá,není problém si něco slepit doma...Lepím hlavně větší nádrže,kolem dvou metrů délky nebo obří terária pro hady a chameleóny,tam už to chce dost citu a zručnosti při lepení,ale něco pro pavouky spíchneš vždycky. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Thores

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 12:44 am    Předmět: Odpovědět s citátem

zdar
potřebuji si pořídit nějaké terária, v Ládví už nic neměli Sad
nevíte někdo o slušných teráriích za slušnou cenu?
Praha a okolí
Dík
t3rror

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 2:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zkus počkat na příští burzu..a nebo zkus vyrobit vlastní..taky se an to tedka chystam-to bude dilo Laughing

http://www.terroramajky.estranky.cz/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Thores

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 4:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

t3rror napsal:
zkus počkat na příští burzu..a nebo zkus vyrobit vlastní..taky se an to tedka chystam-to bude dilo Laughing

No mým pavoukum uz trci nohy z krabicek a jini jsou tam tak namackani ze nejdou zavrit Wink
na dalsi burzu se nechci spolehat, pac chci 6 terarek, 3 a 3 stejne. a to tam asi tezko sezenu.
No a sám se s tím sr*t? No, nemám na to čas, prostory a ani nervy.

Jinak nemáte někdo kontakt, na lidi co prodávaj terárka na Ládví?
Dobby

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 5:07 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No, kdyz chces 3 a 3 stejny tak bych radeji mel nervy a cas bych si nasel protoze by te to vyslo mnohem levneji a mohl by jsi to udelal presne podle tvy predstavy a ne se spokojit s nejakym podobnym terariem. Srat se s tim? to nevim ale slepeny terarium mas behem 10 pak nechas uschnout a treba druhej den prides takovy blbsoti jako drivka takze je to v pohode, kdyz je nekdo linej
Waver
Účet zablokován

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 10:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

návod jak vyrobit terárko z desek..

http://www.lizards.cz/ostatni_teraria_filip_plihal.htm
totolo

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 10:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj. Já kupoval všechna svá terária v Brněnské prodejně www.aqualife.cz a jsem s nimi naprosto spokojený, můžu tento obchod vřele doporučit všem z okolí Smile
t3rror

PříspěvekZaslal: st červenec 02, 2008 6:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

mno teraria ano celkem pohodovy ceny,ale zbytek?? Neutral zvířatům se ve terariích povaluji mrtvý cvrčci..atd..

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Yokotashi

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 12:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Terraria delam ze skla, nebo z krabicek od CDcek (mala).

Popisu vyrobu ze skla:
necham si u sklenare narezat nasledujici kusy skla:
- obe bocnice (o 2x nizsi a 2x uzsi, kde x je tloustka skla - 3, nebo 4mm)
- zadni stenu (o 2x nizsi)
- predni prah (cca 4-20 cm vysoky - podle pavouka)
- predni dvirka
- 2x horni "prah" (asi 3-5cm siroky)
- pripadne podlahu

Pak zjistim co mi chybi (kdyz neco zapomenu, sklenar zmota milimetry a centimetry apod.), podlaha jde v pohode uriznout z plastiku, nebo z hliniku, horni "prahy" (vyztuhy) taky.

Dam na noviny podlahu, po stranach ji odmastim a napatlam pruhlednym silikonem, postavim bocnici s napatlanou svislou stranou, postavim zadni cast, slepim roh (svislou hranu) izolackou, pridam druhou bocnisi s napatlanou hranou, zase izolacku, pak predni prah a ty dva horni.

Necham to 6 hodin schnout (nebo prez noc), pak to otocim dvirkama nahoru, polozim dvirka, podlozim je dvema sicherkama (aby tam byla skvira par desetin milimetru), odmastim misto (mista) , kde bude pant, nasilikonuju pant (normaln pant za par korun ze zelezarstvi - nutno umistit obracene, nez do skrinky), flaknu ho tam (zvenku) a prilepim izolackou. Na druhou stranu dvirek pridalam suchy zip a taky prilepim.

Po dalsich 6ti hodinach ta dvirka opatrne otevru, pokud silikon slepil obe casti pantu, tak ho tam rozriznu (dlouhy ostry kuchynsky nuz staci - vzdy to jde pootevrit tak, abych ho prostrcil), ustrihnu vetraci sitku, dam ji navrch, zapatlam silikonem, pridelam izolackou a necham zaschnout.

Druhy az treti den je hotovo (kdyz specham, tak se toho da udelat vic najednou, ale neni to idealni a je s tim vic prace. Vse odmastuju lihem.

CDckovku dokone umim na dve operace, ale to se hur popisuje, planuju to nafotit a udelat o tom clanek.
t3rror

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 4:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mno o těch cdčkových terárkách už je na netu někde článek podle kterýho to většina už zkoušela..stačí jen trochu hledat...Smile

Blackbaron

PříspěvekZaslal: st červen 03, 2009 1:58 pm    Předmět: Exo terra Odpovědět s citátem

Doporuču terarka firmy exo terra...jsou super.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Terária Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: