Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy
Knihovna
Inzerce
Diskuse
Fotogalerie
Výstavy
Kontakt
Odkazy

RSS

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Úhyn mláďat druhu Anolis carolinensis

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Kiki

PříspěvekZaslal: so září 23, 2006 6:13 pm    Předmět: Úhyn mláďat druhu Anolis carolinensis Odpovědět s citátem

Zdravím. Mám dotaz a doufám, že mi někdo poradí. Měla jsem asi 15 mláďat do věku asi 1 - 2 měsíce. Vše bylo v pořádku. Potravu přijímali dobře (mikro cvrčky). používám vitaminový doplněk v prášku Reptivite od Zoo Med's. Mláďata mi však jednoho dne od těch starších postupně začala umírat. každý den. Po tělě se jim objevily ostře ohraničené fleky - sytě zelené a hnědé (ne jako normální přechody barev u anolisů). Zbarvení bylo vyloženě "nemocné". To mi bylo jasné, že vydrží tak max 1 - 2 dny a pak, vychrtlí na kost, uhynou. Když mi jich zůstalo 7, vyčistila jsem terárium. Chvilku nic neuhynulo, ale teď, asi 3 týdny po, mi zbývají už jen 2. Paradoxně ten nejstarší a nejmladší. Čím to může být. Teplota je v teráriu 25 - 28°C, v noci klesne. Nepřekrmuji. Zářivku Sun glo 8.0 zapínám obden. Rosím 2x denně. Dospělí nemají problémy.
Děkuji za rady.
Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wattie
Moderátor

PříspěvekZaslal: so září 23, 2006 8:12 pm    Předmět: Re: Úhyn mláďat druhu Anolis carolinensis Odpovědět s citátem

Kiki napsal:
Zdravím. Mám dotaz a doufám, že mi někdo poradí. Měla jsem asi 15 mláďat do věku asi 1 - 2 měsíce. Vše bylo v pořádku. Potravu přijímali dobře (mikro cvrčky). používám vitaminový doplněk v prášku Reptivite od Zoo Med's. Mláďata mi však jednoho dne od těch starších postupně začala umírat. každý den. Po tělě se jim objevily ostře ohraničené fleky - sytě zelené a hnědé (ne jako normální přechody barev u anolisů). Zbarvení bylo vyloženě "nemocné". To mi bylo jasné, že vydrží tak max 1 - 2 dny a pak, vychrtlí na kost, uhynou. Když mi jich zůstalo 7, vyčistila jsem terárium. Chvilku nic neuhynulo, ale teď, asi 3 týdny po, mi zbývají už jen 2. Paradoxně ten nejstarší a nejmladší. Čím to může být. Teplota je v teráriu 25 - 28°C, v noci klesne. Nepřekrmuji. Zářivku Sun glo 8.0 zapínám obden. Rosím 2x denně. Dospělí nemají problémy.
Děkuji za rady.
Crying or Very sad

Ahoj. Tvůj problém je poměrně závažný. Může se jednat o parazitální onemocnění, pokud to po vyčištění ustalo a pak zase zvýšilo intenzitu. S tímto problémem Ti však odborněji spíše poradí veterinář, který se plazům věnuje. Možná se tu někdo znalý najde, kdo má podobnou zkušenost.Já zažil podobný problém pouze u Phelsuma mad. grandis v podobě velkých, mokvajících fleků na kůži jednoho samce. Bohužel mi s tímto problémem tehdy nikdo nedokázal pomoci a to ani nejzkušenější v oboru. Mnoho chovatelů mě doporučovalo laboratorní rozbor na přítomnost parazitů, což bych asi doporučil i teď...
mejicano

PříspěvekZaslal: st říjen 06, 2010 2:24 pm    Předmět: anolis hnedy Odpovědět s citátem

nove tema jsem zalozil jelikoz jsem si nebyl jist jestli si toho nekdo vsimnul....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Ještěři Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: