Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy
Knihovna
Inzerce
Diskuse
Fotogalerie
Výstavy
Kontakt
Odkazy

RSS

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Bičovci - Amblypygi & Uropygi

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: po září 04, 2006 8:59 am    Předmět: Bičovci - Amblypygi & Uropygi Odpovědět s citátem

Již delší dobu uvažuji o chovu těchto zajímavých bezobratlých živočichů. Konečně v sobotu na smíchovském Terrabazaru pořídil jsem dvě mláďata v 5. svleku po 250 Kč. Chtěl jsem sice tři, ale mezitím, co jsem šel shánět krabičku (prodejce neměl!), prodal mi je pod nosem někomu jinému a zůstaly jen dvě.
Každopádně mám z nich velkou radost a doufám, že jim u mě bude dobře. Viděl jsem v nabídce u Spidyho i ocasaté bičovce, o kterých také vážně přemýšlým.
Máte-li osobní zkušenosti, případně jen pouhý zájem o tyto živočichy, zapojte se do diskuze.
Adam

PříspěvekZaslal: pá září 08, 2006 8:53 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zajímám se především o bičovce tzv. ocasité Uropygi. Chov nečiní žádné problémi. Druh T.crucifer (ty nabízí spídy) chovám dokonce pohromadě, zatím bezproblému (zahrabávají se takže se špatně počítá zda nějaký nebyl sežrán bratříčky a sestřičkami, ale snad ne.) U mláďat jednotlivých druhů jsou celkem velikostní rozdíly, když porovnám druh z Lan Sang a T.crucifer je rozdíl ve velikosti pro LS tak 2,5 násobný. Vývoj je pomalejší než u bezocasých bičovců (Damon), kteří jsou rovněž zajímaví poměrně již častí díky importům z Tanzánie apod.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pablos

PříspěvekZaslal: čt září 14, 2006 11:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bičovci se mi taky moc líbí, hlavně amblypygi(bezocasí) a tak by mě zajímalo jastli se daj chovat taky ve skupince?Někde sem čet že uropygi vystřikují při obraně směs kyseliny octové a kapronové, která velmi zapáchá.Mají "amblypygáči" něco podobného? Vyhledávají v noci aktivně potravu nebo spíš vyčkávají?
A ještě by mě zajímalo kčemu slouží "uropygáčům" ten bič,ví to někdo?
To kolektoer: Co sis to koupil vůbec zač? Damon variegatus?
to už sou prej docela macci,jak se jim daří?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: po září 18, 2006 11:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak posledni sobotu jsem na Zive v Holeskach koupil dalsi dva Damony. Mel je tam jiny clovek za 120 Kc! Proto jsem nevahal, mit vic penez, vezmu vsechny. Totiz kdyz mi je pan daval, kouknul na cenu na krabicce a otocil se s usmevem na manzelku, ze pry "takhle na ten novy mercedes nebbude". Pani totiz na krabicku napsala 1 ks - 120 Kc 8euro, takze to asi blbe prepocetla, protoze vetsinou stoji od 200,- nahoru .-)

Dalsi dulezity poznatek byl ten, ze jsem se pana ptal, v kterem jsou svleku a ze pry ve druhem, coz me prekvapilo, jelikoz ti novi jsou malinko vetsi, nez ti prvni dva, u kterych prodejce proklamoval 5. svlek! Sice jsme se s panem shodli, ze v zavislosti na podminkach muzou byt ve velikostech jedincu rozdily, ale tohle by bylo uz trochu moc.

Take doufam, ze se jedna o tentyz druh, tj. Damon variegatus, protoze oba ho pod timto nazvem prodavali a vypadaji stejne, nekteri je ale inzeruji jako Damon sp. (Tanzanie). Je mi jedno, jestli se opravdu jedna o D. variegatus, hlavne aby to byl stejny druh. Zarucit by to slo jedine chovem sourozencu, chci je alespon trochu promichat (ovsem puvod rodicu mladat odchovanych v CR bude asi velmi blizky)
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: po září 18, 2006 11:15 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Na T. crucifer od Spidiho se take chystam, jsou krasni, ale vsechno nemuze byt hned, pockam si trebaaa, do rijna? .-))) Jak je to u nich Adame s tim sekretem, pry to neni tak hrozne...
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: po září 18, 2006 11:23 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jeste se vratim k rodu Damon. U mych chovancu jsem si vylucovani obranneho sekretu nevsiml, ani literatura jej neuvadi, spise naopak. Krmim nymfami cvrcku. Zatim jsem nevidel zadneho ladovat se, ale cvrcci ubyvaji. V nadrzi maji ploche bridlicne kameny, pod kterymi se radi pres den schovavaji zaveseni za strop. Pritom lze casto pozorovat, jak zpoza ukrytu vyjizdeji jejich "patrave koncetiny" (1. par nohou) a smatraji po okoli...
Kdyz jsem nove dva jedince pridaval k tem prvnim dvema, zadne drama se nekonalo, naopak. Zacali se omakavat a seznamovat, vypadalo to skoro dojemne. Zadne vzajemne napadani ci jine stresove chovani jsem zatim nepozoroval .-)
Adam

PříspěvekZaslal: po září 18, 2006 2:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Bezocasí bičovci opravdu žádnou chemickou zbraň nemají. Jejich zbraní je útěk.Co se jedná společného chovu u bezocasaťáků. No někde sem četl, že to možné je, tak jsme vyzkoušeli na pár kouscích a zůstal jeden. Ovšem v tomto případě se jednalo o prcky z odchovu. Pravdou je, že rostli rychleji než sousedi v krabičkách, ale ubívali na počtu tj. možný chov mláďat společně je asi možný za předpokladu nadbytku potravy. Narozdíl u dospělců je chov páru více méně bezproblému. I v krabičce nevelkých rozměrů bylo docíleno odchovu, což ale neznamená, že to byly podmínky ideální. Co se týše toho jedu u ocasaťáků no u druhu z Lan Sang sem asi za rok (nebo už 2??) chovu nic nepozoroval u T.crucifer je to při větším počtu kusů prý trochu znát, lae já rovněž nic nepozoroval. zatím .. asi u mě nemaj důvod na mě stříkat jed Surprised)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: po září 18, 2006 3:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ted jsi me s tim kanibalismem zaskocil, jsem predpokladal, ze se nenapadaji. I na burze je mivaji vzdycky pohromade. Radsi pridelam nejake dalsi ukryty...
formi

PříspěvekZaslal: po srpen 20, 2007 2:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zdarec,
Jenom se zkusím optat... nevíte někdo o chvateli, který by v Čechách nebo aspon po Evropě choval něco z rodu Mastigoproctus Question
kdyby náhodou tak diky za echo. Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: