Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy
Knihovna
Inzerce
Diskuse
Fotogalerie
Výstavy
Kontakt
Odkazy

RSS

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Arachnologické expedice
Jdi na stránku 1, 2  Další

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: út květen 30, 2006 11:06 am    Předmět: Arachnologické expedice Odpovědět s citátem

Rad bych se jednou nejake zucastnil, zvirata pozoroval ve volne prirode, pripadne i odchytl nejake jedince :-)
Jestli mate osobni zkusenost, nebo pokud znate dobre odkazy na expedice zejm. ceskych arachnologu, napiste je sem. Zajima me:
1) popis akci, ktere probehly
2) rady a tipy
3) země kam se jezdi a jake druhy jsou zde pozorovany
Vim, ze casto se jezdi jihovychodni Asie (Malajsie, Vietnam, Cina...), Jizni Amerika (Kostarika, Chile, Brazilie, Martinik atd...) a snad i Afrika, zejmena severni.

Naposledy upravil KOLEKTOER dne út květen 30, 2006 3:59 pm, celkově upraveno 1 krát
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukáš

PříspěvekZaslal: út květen 30, 2006 1:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Připojuju se,taky by mě to zajímalo Wink .Když jsem si pročítal starší čísla Sklípkana,tak tak byly zajímavý cestopisy o chytání sklípkanů na Kostarice a prostě celý střední Americe...Ale je to celý o penězích.
Kolektoer:Koukám,jsme ze stejnýho města,můžem to někdy probrat u piva Laughing . Cool
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: út květen 30, 2006 3:59 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Lukáš napsal:
Připojuju se,taky by mě to zajímalo :wink: .Když jsem si pročítal starší čísla Sklípkana,tak tak byly zajímavý cestopisy o chytání sklípkanů na Kostarice a prostě celý střední Americe...Ale je to celý o penězích.
Kolektoer:Koukám,jsme ze stejnýho města,můžem to někdy probrat u piva :lol: . 8)

Jj, na Sklipkana jsem se taky informoval, asi zainvestuju a koupim stary cisla...
Jinak v Jablonci se klidne muzeme sejit, tedy az pritahnu z Prahy zase nekdy .-)
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: út květen 30, 2006 4:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jak říkáte, je to hlavně o penězích, ale taky o tom, že je potřeba něco znát a to nejen o sklípkanech, ale taky o spoustě jiných věcí...pokud se domníváte, že stačí akorát někde schrastit peníze a hurá do přírody, tak máte dost zkreslený představy.... Wink Smile
Lukáš

PříspěvekZaslal: út květen 30, 2006 6:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Iverson:Už jsem si pár zemí projel a chápu,co to obnáší Confused ,žádná sranda...Ale pokud člověk chce Smile .O sklípkanech už taky snad něco vím,tak se to může podařit.
Kolektoer:Tak se někdy ozvi na ICQ..
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: st květen 31, 2006 8:39 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Iverson napsal:
Jak říkáte, je to hlavně o penězích, ale taky o tom, že je potřeba něco znát a to nejen o sklípkanech, ale taky o spoustě jiných věcí...pokud se domníváte, že stačí akorát někde schrastit peníze a hurá do přírody, tak máte dost zkreslený představy.... :wink: :)

...nedomnivame, kdyby to tak bylo, tak delame, ze uz vsechno vime a na nic se neptame :-)
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt červen 01, 2006 6:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

KOLEKTOER napsal:

...nedomnivame, kdyby to tak bylo, tak delame, ze uz vsechno vime a na nic se neptame Smile

Tak zrobna takhle jsem to nemyslel...zeptat se, vyslechnout si pár zaručených rad a smažit. To musí taky chtít člověk sám, něco si přečíst, zajít si na přednášku jinýho cestovatele, zvládnout základy lékařství, geologie, botaniky, ekologie, klimatologie..a mnoha dalších oborů.... bez těchhle znalostí bych se asi na žádnou delší expedici nevydal....Samozřejmě, že potom pár rad a fíglů od zkušených borců se hodí, ale myslím, že se s tím nedá začínat, spíš končit. Wink
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt červen 01, 2006 6:48 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Iverson napsal:
KOLEKTOER napsal:
...nedomnivame, kdyby to tak bylo, tak delame, ze uz vsechno vime a na nic se neptame Smile

Tak zrovna takhle jsem to nemyslel...zeptat se, vyslechnout si pár zaručených rad a smažit. To musí taky chtít člověk sám, něco si přečíst, zajít si na přednášku jinýho cestovatele, zvládnout základy lékařství, geologie, botaniky, ekologie, klimatologie..a mnoha dalších oborů.... bez těchhle znalostí bych se asi na žádnou delší expedici nevydal....Samozřejmě, že potom pár rad a fíglů od zkušených borců se hodí, ale myslím, že se s tím nedá začínat, spíš končit. Wink

KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: po červen 05, 2006 11:38 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mas pravdu, ale sam vis (tedy mozna), ze jsem hajil nazor, ze by si lide, kteri se tu casto ptaji na zakladni veci, meli nejdriv neco najit sami a precist. Faktem je, ze anglicky psane reportaze jsem zatim nehledal, ale v ceske jsem na internetu proste nenasel (myslim takove, ktere se venuji arachnologii, potazmo sklipkanum a popisuji, jak takovou expedici pripravit, povsechnich clanku jsem nasel nekolik).
Predevsim mi jde take o to, zda se da s nekym domluvit (myslim hypoteticky, rozhodne pristi dve tri sezony nic takoveho u me nepada v uvahu - cili myslim, ze se o to zajimam i dostatecne dopredu), ovsem chapu, ze nejake noname Kolektor nema narok neco takoveho zadat, treba po Sejnovi ze .-) (co se mych znamych a kamaradu tyce, jsem se sklipkany jako kul v plote).
Nevim, co presne myslis zaklady lekarstvi (mam leda tak odborku prvni pomoci ze skauta hehe), cetl jsem, ze v takove vyprave obvykle byva alespon jeden promovany lekar ci zdravotnik. Geologie je muj vekovity konicek (i kdyz spis pouze mineralogie). Z biologie mam maturitu... Chapu, ze je dobre tohle vsechno znat (i kdyz nerozumim, k cemu je arachnologovi nutna geologie) a nepredpokladam, ze vsichni kteri se neceho zucastnili, vsechny tyto vedomosti maji...
Hajim se takto vuci Iversonovym namitkam .-) a ptam se tedy znovu: "Ma nekdo zkusenosti s expedicemi, ktere by s nami mohl sdilet?"
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: po červen 05, 2006 8:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

For KOLEKTOR: jestli jsi to bral jako námitky, tak se omlouvám, já to myslel spíš jako dobře míněný rady, protože jsem se těchto výprav zůčastnil několikrát, (sice ne na pavouky, ale na kaktusy v Mexiku a v Argentině) ale když si myslíš, že ti to k ničemu nebude, tak s tím nic neudělám. Pokud si tady všichni budete myslet, že moderátoři jenom prudí a je potřeba se proti jejich námitkám hájit, tak to tady zapakujme a můžeme se v klidu a tichosti rozejít. Mně to mrzet nebude, protože poslední dobou se sem chodím spíš nasrat, než si odpočinout a podle toho co čtu ve vzkazech nejsem zdaleka sám....
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: út červen 06, 2006 10:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nebudeme to tady rozmatlavat - nemyslel jsem svou obhajobu jako obranu pred prudernim adminem a je to myslim i dostatecne citelne :-) Chapal jsem to tak, ze jsi vznesl pochybnosti a namitky s tim, ze situaci nemam podcenovat, snazit se najit neco nejdriv sam a uvedomit si, co vsechno bych mel znat - ja na to reagoval svym prednesem, mozna dlouhym .-) ale chtel jsem vysvetlit, ze si tyto veci uvedomuji.
Takze ted nam ty zkusenosti napis prosim a nepocitej s zadnym rozpoustenim :-)
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: po červen 26, 2006 12:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hele,nejak se to tady nehejbe...A přitom by to mohla byt poměrně zajimavá diskuse...to nikdo nebyl venku lovit babouky???
Sem se těšil že bych se moh něco dovedet a zatim sem nikdo nic novyho nepíše Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
antedeluvian

PříspěvekZaslal: po červen 26, 2006 3:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to by na tuto diskusiu museli chodit iny uzivatelia ako napriklad pan Sejna, Klatil alebo Kovarik, ktory aj realne boli na vyprave. Dalsia vec je ci by sa chceli o svoje zazitky podelit prave tu.
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: po červen 26, 2006 8:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

pravdu díš,ale pár lidí co nějakou tu cestu již podnikli se tady nepochybně najde,já jsem už v tropech taky nějakej ten tejden byl,bohužel ještě před dobou kdy sem začal dělat pavouky...tzn že mě zajimali hlavně plazi,ryby,a kytky Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
stepan

PříspěvekZaslal: po červen 26, 2006 8:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já jsem byl na výpravě u nás na chatě,ale nic jsem nenašel. Crying or Very sad
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: