Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy | Euroinfo | Uživatelé

RSS

Stará diskuse

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Topný kámen - výroba

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Kratast

PříspěvekZaslal: st březen 08, 2006 6:55 pm    Předmět: Topný kámen - výroba Odpovědět s citátem

hoj tak me napadlo jestli nekdo nevite jak udelat topny kamen ja vim necha se koupit ale...... pro kutila je to dobra vyzva Smile takze pokud nekdo vite jak na to nebo mate zkusenosti nebo dokonce nejake schema byl bych rad kdyby jste to sem vsechno napsali .......... dik Very Happy
wattie
Moderátor

PříspěvekZaslal: st březen 22, 2006 6:31 pm    Předmět: Re: topný kámen Odpovědět s citátem

Kratast napsal:
hoj tak me napadlo jestli nekdo nevite jak udelat topny kamen ja vim necha se koupit ale...... pro kutila je to dobra vyzva Smile takze pokud nekdo vite jak na to nebo mate zkusenosti nebo dokonce nejake schema byl bych rad kdyby jste to sem vsechno napsali .......... dik Very Happy

Joo, určitě to jde. Pokud chceš vyhořet.... Laughing
Kratast

PříspěvekZaslal: st březen 22, 2006 6:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no nevim proc bych mel vyhoret......... ucim se elektrikarem takze nejake ty zaklady mam a navic mam opravneni takovyhle zarizeni udelat na to potrebujes paragraf a ja ho jakozto student elektro mam Smile takze to by nemel byt problem Smile jen sehnat planek nebo navod jak to udelat Smile :P
Míra

PříspěvekZaslal: st březen 22, 2006 11:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám §5 vyhlášky 50/1978Sb. a brzo si budu dělat zkoušky na §6 vyhl. 50/1978Sb., ale o topným kameni jsem takhle neuvažoval - teoreticky by to měl být odporový drát daný do nějakého "kamenného" materiálu - samozřejmě výkonově přizpůsobený - nikdo nechce zbytečně platit...
Avšak cena topných kamenů mi přijde přijatelná, takže když nějaký potřebuju koupím si ho na burze...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: po červen 26, 2006 8:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já sem čet někde na ifauně v diskuzi že to ldi dělaj z odporů zapojenejch do série,trochu betonu,na to nalepit nejakou břidlici a máš kamen jak vyšitej Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
stepan

PříspěvekZaslal: út červen 27, 2006 8:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Lidi to dělají z oranžových dutých pálených cihel.Do toho dutého otvoru dají topné medium o zalijou vodním sklem.
kuruteku

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 6:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Par kaminku uz sem si udelal. Koupis si zkumavku, par vykonovych odporu (zalezi na pozadovanym vykonu), odpory das do serie, vsunes do zkumavky, zbyle misto vyplnis kremicitym (jemnym) piskem a uzavres silikonem. Pak uz staci jen zkumavku zaborit do betonu a nechat vyschnout. Kdyz nepocitam praci, cena tak 40Kc z toho je 25Kc za napajeci kablik. Hodne stesti pri vyrobe Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wattie
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 7:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

kuruteku napsal:
Par kaminku uz sem si udelal. Koupis si zkumavku, par vykonovych odporu (zalezi na pozadovanym vykonu), odpory das do serie, vsunes do zkumavky, zbyle misto vyplnis kremicitym (jemnym) piskem a uzavres silikonem. Pak uz staci jen zkumavku zaborit do betonu a nechat vyschnout. Kdyz nepocitam praci, cena tak 40Kc z toho je 25Kc za napajeci kablik. Hodne stesti pri vyrobe Wink

Jooo, jen vyrábějte a hlavně sem dejte návod, ať si to můžou vyrobit doma i děti.... Už jsem za svoji kariéru hasil docela dost baráků a bytů, když si jejich majitelé takhle doma něco "hezkého a jednoduchého" vyrobili. Mnohokrát kvůli pár ušetřeným korunám uhořela celá rodina... Zrovna nedávno jsme podobnou exotku tahali z bytu, který si při podobném "nápadu" zapálila byt. Dnes je ráda že žije s plastikou na třetině těla... Rolling Eyes
Míra

PříspěvekZaslal: čt září 13, 2007 9:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

wattie napsal:
Jooo, jen vyrábějte a hlavně sem dejte návod, ať si to můžou vyrobit doma i děti.... Už jsem za svoji kariéru hasil docela dost baráků a bytů, když si jejich majitelé takhle doma něco "hezkého a jednoduchého" vyrobili. Mnohokrát kvůli pár ušetřeným korunám uhořela celá rodina... Zrovna nedávno jsme podobnou exotku tahali z bytu, který si při podobném "nápadu" zapálila byt. Dnes je ráda že žije s plastikou na třetině těla... Rolling Eyes

Víš, ona ta elektrika není tak strašná, ale samozřejmě to chce dodržovat určitý pravidla. To co tady napsal kolega nad náma by mělo bez problémů fungovat. Ale zapomněl dodat že třeba ten beton nesmí přijít do styku s živými částmi a další věci, které každýmu elektrikáři dojdou, ale laik si to nedomyslí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
wattie
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá září 14, 2007 9:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No ono mě tady nejde o vyučeného elektrikáře, který tomu rozumí. Ale už vidím, jak si doma jedenáctiletý kluk dělá topení do terárka, protože mu to na arachnomanii poradili a následně se něco stane a pak se ti lidi budou odvolávat na náš web, že mu to tady poradili. A to mám právě na mysli. Takže já za svoji osobu jako profesionální hasič se 17-ti letou praxí na výjezdu i za web arachnomania.cz výrobu elektrospotřebičů podomácku laikům nedoporučuji. Jinak ať si každý dělá co chce a postaví si doma třeba jadernou elektrárnu... Laughing Wink
kuruteku

PříspěvekZaslal: čt září 27, 2007 8:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To se teda moc omlouvam, z tohodle pohledu jsem se na to nedival. Podle me, tento zpusob je hodne bezpecny, kdyz to udelas opravdu poctive a nic neodflaknes. Cely to je uzavreny ve zkumavce, takze nehrozi uraz el. proudem pri dotyku. Teplota kolem 35C - 40C. Nevim, jak jsou udelany komercni kameny, ale jinak to snad ani udelat nejde, pokud tam neni zalit topny kabel. Pokud je tam ten kabel, tak musi byt izolovanej => izolace casem starne a hrozi pruraz..... Takze mi prijde bezpecnejsi ta zkumavka. Jako topeni v akvarku.

Nebezpecnejsi podle me, je varna konvice. Coz vetsina lidi ani netusi.

Ale mas pravdu, ze pokud tomu nekdo nerozuni, je nejlepsi si to koupit. Tak drahy to zas neni.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Terária Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: