Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy
Knihovna
Inzerce
Diskuse
Fotogalerie
Výstavy
Kontakt
Odkazy

RSS

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Rostliny
Jdi na stránku 1, 2  Další

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
bafft

PříspěvekZaslal: so únor 04, 2006 9:40 pm    Předmět: Rostliny Odpovědět s citátem

Zdravím všechny. Chtěl bych se zeptat jestli je lepší dát do terárií pro stromové pavouky umělé rostliny a nebo živé.A když živé tak jaké? děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: so únor 04, 2006 10:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

V podstatě je to pavoukovi jedno, pokud tam nedáš nějaký o který by se mohl zranit, tak si ani neuvědomí, že tam nějaký jsou Smile Záleží na tobě jak se rozhodneš, umělý tam budou jednou pro vždy a budou stále stejný, živý, pokud se jim bude dařit, se budou rozrůstat, budeš je muset zalívat a pavouk je bude někdy i ničit. Pokud se pro ně ale přece jen rozhodneš, tak nejlepší je klasickej "scindapus" dále fitonia, zelenolisté krotony, cissus, a malolisté formy filodendronů.... Wink
Bashi-bazouk

PříspěvekZaslal: ne únor 05, 2006 10:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já osobně mám živý kytky u všech pavouků a to i u takovejch buldozerů jako je parahybana a geniculata. Tam dávám Scindapsus. Jinak u stromáčů mám taky scindapsus, ananas malou dracénu a kaki. Velkou výhodou je, že živý kytky ti pomůžou udržovat v teráriu vlhkost a hlavně terárko vypadá líp. Já mám averzi vůči umělejm kytkám, ale to je můj subjektivní názor.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Justin

PříspěvekZaslal: ne únor 05, 2006 11:28 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No tak já jsem zastáncem umělých kytek. Můžu si je tvarovat jak chci, stříhat, napevno začleňovat do zadních stěn, když je pavouci vyhrabou, tak je vyndám, nebo dám na nové místo v terárku, dlouho vydržej, nepotřebujou ŽÁDNOU péči, vypadá to stejně jak živý kytky, nezarostou celý terárko, neokusujou je krmný zvířata, můžu je použít víckrát, jednoduše se čistěj, nerozkládaj se, neplesniví.... myslím, že živý kytky jsou hóóóódně velká starost navíc. Je sice pravda, že jsem živý ještě nezkoušel, a to jenom kvůli důvodům nahoře.
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2006 11:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ve svych terariich kytky nemam, ale tem stromakum bych je rad dopral (jedinkrat vyrostla mi v terarku rostlinka, jejiz semiinko mi tam nejaky dobrak zanechal, bylo to konopi, hehe). Verim, ze kvalitni verne umele kytky muzou pusobit vcelku dobre, osobne bych je ale nepouzil, protoze svoje teraria se snazim brat jako maly kousek prirody. Souhlasim s nazorem, ze kytky jsou hodne velka starost navic. Pokud clovek citlive a vkusne "vymodeluje" zadni pripadne bocni steny a interier teraria, lze dosahnout taky pekneho vzhledu. Ovsem je fakt, ze tu zelenou nelze nicim nahradit a navstevy to maji rady .-)))
SpAdY

PříspěvekZaslal: ne leden 20, 2008 1:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A mají tyto rostliny i český název pod kterým je dostanu v obyčejném květinářství Question Question
ičo

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 4:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj vsetci.
Ked sme pri tom pouziti zivych rastlin, mna by zaujimalo, aky substrat pouzivate. Postacuje lignocel, ale pouzivate zeminu pre rastliny?
Dik.
SpAdY

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 6:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jn skoušel sem pěstovat břečtan v terarku a zasadil sem ho do lignocelu a dobře zalival a on zdechl potvora je na to nějakej speciální substrát???na rostliny v terarku ??
Freya

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 7:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Scindapsus je vhodný právě pro svou nenáročnost - roste i jenom ve skleničce s vodou, a když ho prostě strčíš uřízlým koncem do lignocelu, tak je taky v pohodě. Vydrží překvapivě dlouho naživu, když lignocel zapomeneš nějakou dobu zalít. Je odolný, Avicularie ho zapřádají do hnízda a Aphonopelma seemanni mu uždibuje listy, ale pořád se drží Smile

V jednom terárku pěstuju taky bambus, a to tak, že tam stojí flaštička s vodou a v ní rostlina. Bambus žádné extra dokrmování nevyžaduje, roste jenom z vody. Akorát čekám, že až se moc vytáhne do výšky, budu ho muset seříznout.

Ve většině terárek mám ale umělé rostliny, protože na ty živé by tam nebylo dost světla.
SpAdY

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 7:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mno jo ale pod jakym českym názvem ji mám sehnat ??? Laughing nebo jakoukoliv rostlinu vhodnou do terárka
Nerez

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 7:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Scindapsus je tuším šplhavnice Wink
witmar

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 7:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám v terárkách Scindapsus, jen jsem ho strčil do lignocelu a udržuji v okoli mirně vlhko a krásně roste. Megaphobema robusta se schovává pod listy a nijak si rostliny nevšímá naopak Acanthoscurria geniculata ji poctive likviduje listy ale i tak roste vesele dál. Mě se to líbí víc než rostliny umělé. Ne všude je ale dostatek světla jak již napsala Freya.
ičo

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 8:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to SpAdY: aky brectan si to skusal mat v terarku?
bol to tento?: Břečťan pnoucí pokojový (Hedera helix)
Pytam sa preto, lebo prave takyto som sa chystal dat do terarka Poecilotherie. Ale ked hovoris, ze ti vykapal, tak ho asi nebudem skusat davat do terarka:-(
t3rror

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 8:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

já jsme ze začátku dával do všech terárek jen živé rostliny..ale ted už nemám živé u nikoho..všechno mi to časem uschlo nebo něco... ted dávám už jen uměle rostliny pro stromaky a pro zemní dávám umělé boncaje

http://www.terroramajky.estranky.cz/stranka/doplnky-do-terarii

http://www.terroramajky.estranky.cz/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
SpAdY

PříspěvekZaslal: út leden 22, 2008 8:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jj to je prej on zdechl po tydnu a to sem ho tam dal i s květináčem a podstivě zaléval a přesto chcipl. Sad skusim sehnat tu "šplhavnici" a uvidime Confused
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Terária Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: