Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy
Knihovna
Inzerce
Diskuse
Fotogalerie
Výstavy
Kontakt
Odkazy

RSS

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Heterometrus cyaneus potrava

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
stiviou

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2012 9:12 pm    Předmět: Heterometrus cyaneus potrava Odpovědět s citátem

Ahojte. Prosím vás kohokoli moc o radu.
17.3.2012 jsem si z burzy dovezl štíra Heterometrus cyaneus. To byl můj 1. členovec vůbec tam byla ta jiskra a tam jsem se do štírů zakoukal. Když jsem si ho pořizoval nic moc jsem o nich nevěděl což jsem se snažil hned po příjezdu domů napravit. Dnes už o nich vím poměrně dost. Problém spočívá v tom, že od výstavy mi žral tak po měsíci a to 1 titěrnou larvu potemníka když jsem mu ji soukal před makadla nechtěl ji...chňapl a odhodil, tak jsem mu ji dal před klepítka a tak dlouho jsem ho nutil, až si ji vzal a ráno byla pryč (do substrátu se na 100% zavrtat nemohla, byla úplně umačkaná). Pak zas dlouho nic a až dneska si mi vzal cvrčka a to tak, že jsem ho zase nutil dokud ho nezačal klepítkama tak nějak oňufávat a stejně mu odkousal jen hlavu od těla a nechal ho být. Je to přitom nejspíš dospělý skoro 7 cm štír a o těch jsem všude viděl, že baští jako pantátové. Ten můj, pokud mu to nevnutím si kořisti ani nevšimne. Cvrčci kolem něho lozí a on nic. Ani holátko to už vůbec ne akorát ho probodne telsonem. Ve dne je zalezlý v kokosu a v noci občas vyleze a rejdí až do rána. Vodu má vlhkost taky teplotu jak by smet (den 25°C noc 20°C) že by nějak tloustl/hubl to se taky říct nedá. Co s ním prosím poraďte. Budu rád za cokoli. Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2012 9:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No nejdřív bych řešil tu teplotu, co já jsem chytal Heterometruse, tak obvykle na lokalitách přes noc neklesla teplota pod 25°C a to jen když pršelo(monzunové období)...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
stiviou

PříspěvekZaslal: út duben 24, 2012 9:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Poraďte mi, jak mu mám ale přes noc vytápět, když přes den za mě toto činí žárovka. V noci asi těžko budu svítit. Díky
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: st duben 25, 2012 9:32 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

strč tam červenou a nech ji zaplou celej den, myslím že štírům taky nevadí červený světlo. ono jim vlastně nijak zvlášť nevadí ani obyčejný,ale...
Nebo tam hoď topnej šutr...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
stiviou

PříspěvekZaslal: čt květen 03, 2012 10:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prosíííííím poraďte teplotu už má dlouhou dobu vyšší přes tu noc jak jste mi doporučili asi 25°C a pořád nic už ho budu mít skoro 2 měsíce od burzy a nevím proč nejí díval jsem se na fotky pořízené hned po příjezdu z burzy a byl o MNOHO tlustější než nyní. Zkoušel jsem mu dávat vše kromě švábů. Napadlo mě jestli by je třeba snědl třeba je vybíravý. K nim jsem neměl přístup zatím zkusím je sehnat ale přesto prosím poraďte kdyby byl nápad. Díky
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá květen 04, 2012 10:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No mě už nic nenapadá, obecně to bejvaj bezproblémový zvířata a podobný problémy jsem nikdy neřešil...
má klid a dostatek tmy po celý den?těsnej úkryt, nejlépe několik,vlhkej substrát,tam ho hodím, nechám zvyknout na prostředí a když je tam aspon tejden bez vyrušování,teprv krmím...a to tak, že tam nahážu a du pryč ať má klid...
stiviou

PříspěvekZaslal: so květen 05, 2012 12:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Díky moc už asi vím Wink díky
stiviou

PříspěvekZaslal: čt květen 10, 2012 8:57 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

jo fakt že jo Very Happy dneska konečně bafnul cvrčka a už ho porcuje jsem moc rád opravdu děkuji mockrát díky.
stiviou

PříspěvekZaslal: po červen 04, 2012 10:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Prosím vás píši sem, protože jsem nechtěl zakládat novou diskusi. Je to paradox předtím jsem měl problémy s tím že nežere. Teď se mi můj heterometrus cyaneus tak rozjedl, že je z něj hotové prasátko. Ptal jsem se na svlek (přiložil jsem foto s porovnáním velikosti krabičky od sirek) a bylo mi ODHADEM řečeno že je tak ve 4. svleku, což mi říká že má ještě pár svleků před sebou. Tak nevím jestli se na nějaký nepřipravuje a proto žere tak moc, aby měl sílu. Bylo mi řečeno nepřehánět s krmením, ale zase pokut chce tak ať jí, tak teď nevím, jestli mu mám teda dát hladovku, a nebo pokračovat s pravidelným jídelníčkem. (tzn. 1 šváb za 2 týdny) PS: on za tu dobu vůbec nezhubne. Díky a zde přikládám odkaz na stažení fotky ať posoudíte je-li opravdu tlustý jak se zdá mě nebo ne.
http://www.ulozto.cz/xWUVPih/040620122286-jpg
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2012 6:43 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

fotku stahovat nebudu, ale povim ti, že prcka mužeš v těhle intervalech krmit, dokud bude žrát, až nebude, tak se ujisti, že mu tram nic nezustalo a čekej dokud se nesvlekne což muže trvat dny i měsíce...pak aspon tejden počkej před dalším krmenim.
stiviou

PříspěvekZaslal: út červen 05, 2012 7:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no on právě zas až takový prcek není ale dobrá krmit budu dál díky Smile
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Štíři Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: