Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy
Knihovna
Inzerce
Diskuse
Fotogalerie
Výstavy
Kontakt
Odkazy

RSS

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Napáječky

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Wraith

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 6:47 pm    Předmět: Napáječky Odpovědět s citátem

Zdravím všechny zajímalo by mě jestli někdo zkoušel používat jako napáječku u sklípkanů hodně navhlčený kousek klasického molitanu. teoreticky by si z něj měl být schopný vyždímat vodu a pít tak.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne leden 23, 2011 10:21 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Používají se odličovací tampony, nebo složený panapr či ubrousek...ale jen v jinak čistých krabkách při přepravě,chovu malejch avicek, v inkubátorech atd...V terárku pavouk napaječku na nic nepotřebuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Wraith

PříspěvekZaslal: st leden 26, 2011 11:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji za odpověd. myslel jsem to hlavně tak, zda by tímhle šla nahradit miska s vodou u druhů, které ji neustále zahrnují substrátem. samozřejm,ně je dosatečně rosím, takže vzdoušná vlhkost je ok.
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: so únor 05, 2011 7:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Wraith napsal:
Děkuji za odpověd. myslel jsem to hlavně tak, zda by tímhle šla nahradit miska s vodou u druhů, které ji neustále zahrnují substrátem. samozřejm,ně je dosatečně rosím, takže vzdoušná vlhkost je ok.

Ona ta miska vlasně ani není potřeba...
Jilis

PříspěvekZaslal: pá únor 25, 2011 2:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já osobně dával leta větší víčka os petek, ale mnohokrát jsem je našel převrhnutá. Jejich plusem je nulová pořizovací cena.
V květinářství jsem natrefil na opravdu malé keramické mysky pod květináčky, které jsou samozřejmě ze zhora glazované, průměr cca 6 cm. Cena 18,- Kč/ks.
Skončily problémy s převrhnutím (jsou těžší). Mohu doporučit.
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: so únor 26, 2011 5:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jilis napsal:
Já osobně dával leta větší víčka os petek, ale mnohokrát jsem je našel převrhnutá. Jejich plusem je nulová pořizovací cena.
V květinářství jsem natrefil na opravdu malé keramické mysky pod květináčky, které jsou samozřejmě ze zhora glazované, průměr cca 6 cm. Cena 18,- Kč/ks.
Skončily problémy s převrhnutím (jsou těžší). Mohu doporučit.

To je dobrá připomínka. Mám dvě stejné misky. Moc to nestojí a ani nepůsobí příliš rušivě. Velký sklípkan to ale překlopí jako nic, i ti menší misku zahází substrátem.
Mláďata ani stromáci misku rozhodně nepotřebují. Jak jsem časem zjistil ani velcí zemáci nepijí tolik, aby museli mít misku.

Mnohem zajímavější by byla napáječka pro hlodavce nějak napasovaná na terárko. Hlavně pro potřeby delší dovolené v době letních veder by to nebylo marné; nakonec je ale nejlepší pověřená osoba, páč plná napáječka vysušení substrátu nezabrání, pokud tam nedáte nějaký knot; mno a vysušený substrát zase nejde pod nos svlíkajícímu se pavoukovi...
(když je venku 35°C a nízká rel. vlhkost vzduchu, substrát vyschne během pár dní)
Jilis

PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2011 6:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Co se týče toho zda mysky dávat, nebo nedávat. U těch stromáků moho souhlasit s nepotřebou mysek. Naopak moje zemáky často pozoruji u mysek jak pijí. Nejsem žádný expert na pavouky, jen píši jak to mám já u svých miláčků. Wink
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: ne únor 27, 2011 1:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jilis napsal:
Co se týče toho zda mysky dávat, nebo nedávat. U těch stromáků moho souhlasit s nepotřebou mysek. Naopak moje zemáky často pozoruji u mysek jak pijí. Nejsem žádný expert na pavouky, jen píši jak to mám já u svých miláčků. Wink

To je pravda, oni z těch misek pijí, ale zrovna tak získají vodu z potravy a po závlaze pijí kapky z pavučiny (ti zapřádající) ze substrátu a ze stěn terária a z povrchu vybavení, např. z rostlin (umělých nebo živých)...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: