Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy | Euroinfo | Uživatelé

RSS

Stará diskuse

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Vlastní výroba
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Riccio

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2005 1:10 am    Předmět: Vlastní výroba Odpovědět s citátem

Ciao lidi,tak jsem přemýšlel a usoudil jsem, že jsem děsně šikovný a postavím si terárko sám...ale ocenil bych pár rad čeho se vyvarovat a naopak čeho se držet..např..jaké lepidlo či silikon je vhodný pro lepení skel,samozřejmě tak aby se mi z toho pavouk nezfetoval Rolling Eyes ,jak přilepit větrací otvor z hliníku atd... Idea
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2005 10:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a to budeš lepit jedno terárko? na slepení terárka nemusíš být ani obzvlášt šikovnej, hlavně musíš mít přesně nařezaný sklo, je dobrý si to pohlídat a když tak to sklenářovi omlátit o hlavu...Surprised))) ale teď vážně...: je dobrý si to napřed trošku nakreslit, aby to bylo praktický, jednoduchý a hlavně uskutečnitelný, nezapomeň na nadměrky na skle...!!! nejlepší na lepení je Perenattor, je to speciální silikon a moc dobře se s ním dělá ale ten je dost drahej, takže si musíš rozmyslet, jestli do toho jít, obecně totiž platí, že čím je silikon levnější, tím hůř se s ním dělá, dobrej je taky sigatmel na lepení akvárek, ale terárko slepíš prakticky každým silikonem, na kterým je napsaný že je na lepení skla. Toxicita těchhle lepidel je zanedbatelná, takže když to necháš týden vyčuchnout, bohatě to stačí....pokud budeš chtít vědět něco víc, měl by tu být na mně mail...Surprised)))
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2005 10:45 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

a nebo až mně zbude chvilka času, tak napíšu nějakej podrobnější popis stavby do článků a přidám tam i pár fotek....
Jarda
Site Admin

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2005 10:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Iverson napsal:
a nebo až mně zbude chvilka času, tak napíšu nějakej podrobnější popis stavby do článků a přidám tam i pár fotek....

Velmi dobry napad Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: út listopad 15, 2005 11:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já mám samý dobrý nápady, ale strašně málo času na jejich realizaci... Very Happy ...ale to ty myslím znáš taky moc dobře, ne? Rolling Eyes
upbraider

PříspěvekZaslal: st listopad 16, 2005 12:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já vidim největší problém v nařezání skla.Když máš starší,sluncem vysvícený kousky jdou špatně přerážet.Něco podobnýho bylo i na starý diskuzi...

For Iverson & Jarda:Že uhodnu na co se večer v bedně díváte?Smile) Laughing :P
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: st listopad 16, 2005 12:45 am    Předmět: Odpovědět s citátem

u mně bys to asi těžko uhodl....já jsem viděl televizi naposledy v sobotu když byl fotbal....já musím makat, na hrdinství nemám čas.... Very Happy ...co se týká toho skla tak dělám zásadně z novýho....když je sklo vysvícený, nedokáže ho nařezat ani zkušenej sklenář.....
Jarda
Site Admin

PříspěvekZaslal: st listopad 16, 2005 9:02 am    Předmět: Odpovědět s citátem

upbraider napsal:
Já vidim největší problém v nařezání skla.Když máš starší,sluncem vysvícený kousky jdou špatně přerážet.Něco podobnýho bylo i na starý diskuzi...

Mno u me bys to asi taky neuhodl, protoze ja televizi nemam vubec, takze na ni uz par let nekoukam. (Ztrata casu) Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky AOL Instant Messenger MSN Messenger
wattie
Moderátor

PříspěvekZaslal: st listopad 16, 2005 9:46 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar. Já si všechny terárka lepím sám.Nechám si to jen přesně nařezat ve sklenářství. Slepit to pak už dokáže každý myslím. wattie Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
wattie
Moderátor

PříspěvekZaslal: st listopad 16, 2005 9:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jarda napsal:
upbraider napsal:

Mno u me bys to asi taky neuhodl, protoze ja televizi nemam vubec, takze na ni uz par let nekoukam. (Ztrata casu) Rolling Eyes

Pravda. Mimo sportu a občas dokumentů je to ztráta času Laughing wattie
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky MSN Messenger
antedeluvian

PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2005 12:18 am    Předmět: Odpovědět s citátem

aky typ rezacky uprednostnujete? tu s kolieckom alebo tu s hrotom?? mam obe ale zatial som nemal moc dobre vysledky, mozno to je tym ze pouzivam stare sklo...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
upbraider

PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2005 3:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jarda&Ive:hádal bych Mash....ale kdyz je to takhle....
Antedeluvian:mám tu s kolečkem,ale jde mi to taky špatně...
antedeluvian

PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2005 9:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

aj mne praska mi to vzdy tam kde nema. najhorsie nie je ani to narezat, chcelo by to daku fintu ako to nastiepal, pocul som ze to treba hrotom klepkat zospodu kym to same neprasne ale takto mi to nejde uz vobec...Sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: so listopad 19, 2005 10:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Starý sklo jde vždycky blbě, jak už jsem tady říkal, neví si s ním rady ani zkušenej sklenář... jednoho takovýho jsem měl doma, když jsem koupil v zahradnictví starý pařeništní okna a potřeboval z nich nařezat skla na skleník...podařilo se mu zhruba každý čtvrtý, takže kdybych si tenkrát koupil nový sklo, tak by mně to vyšlo zhruba na stejný prachy... Nový sklo se řeže bez problémů a člověk nemusí být ani moc zručnej sklenář, prostě kde to nařízne, tam mu to praskne...ale já si nechávám na terárka stejně řezat sklo od odborníků, protože to je jednak rychle a o moc víc to nestojí, no a potom u lepení aspoň nemusím vyrovnávat velký rozdíly silikonem. věřím tomu, že každej chce něco ušetřit a starýho skla se všude válí hromada, ale myslím si, že je to šetření na nepravým místě. Teď jsem třeba dolepil 10 kusů o rozměrech 20x30x18 a i s nařezáním mně stálo sklo (síla 4 mm) 860 korun. Zase jsem pak ale nedělal nic jinýho, než jen lepil, nemusel jsem nic přibrušovat, nebo srážet....možná by tohle stálo za zamyšlení i pro vás.....
antedeluvian

PříspěvekZaslal: ne listopad 20, 2005 12:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

no toto by u mna stalo na povazenie v dobe ked budem financne uplne nezavisly co ako student zatial nie som Wink...
ale inac by som to riesil takto...
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Terária Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

Přejdi na: