Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy
Knihovna
Inzerce
Diskuse
Fotogalerie
Výstavy
Kontakt
Odkazy

RSS

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
broučci v terárku

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Romana

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 12:54 am    Předmět: broučci v terárku Odpovědět s citátem

Zdravím všechny, chci se vás zeptat....moje brachypelma vagans si pod kmenem v terárku vykopala díru, žije tam spokojeně Smile ale všimla jsem si, že se v kokosové kůře zničeho nic objevili nějací malincí broučci. Přirovnala bych to možná k mini cvrčkům, ale asi 1-2mm velcí bílí až průhlední. Nacházím je utopené v misce a hlavně se teď zdržují pod miskou z vodou. Dívala jsem se a kolem mojí vagansky nejsou. Ale chci se zeptat, mám jí vyměnit kokos.kůru?? Nebo to nevadí, že tam jsou ti brouci?
Děkuji za odpověd Smile
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 7:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud jsou podlouhlí a skáčou když se jich snažíš dotknout tak jde o chvostoskoky ti jsou neškodní,starají se o čistotu v terárku...ani ti v misce nebudou utopení,oni běžně chodí po hladině.

Jestli však neskáčou, můžou to být roztoči a to by nebylo od věci alespoň zasaženou část substrázu(vlhkou) vyměnit a nějakou dobu udržovat větší sucho.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Romana

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 10:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak jsou to chvostoskoci. Našla jsem si o nich více na netu i s obrázky. Ale stejně jsem část substrátu odebrala, protože se větrací mřížkou dostávají ven z terárka a jsou všude kolem, na zemi...prostě hnus. No doufám, že když nechám substrát trochu vyschnout, tak se jich zbavím a pavouk neutrpí šok malou vlhkostí Wink díky za radu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: