Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy
Knihovna
Inzerce
Diskuse
Fotogalerie
Výstavy
Kontakt
Odkazy

RSS

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Útěk želvy z výběhu prosím pomozte!!

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Adam*M14*

PříspěvekZaslal: so srpen 14, 2010 10:40 am    Předmět: Útěk želvy z výběhu prosím pomozte!! Odpovědět s citátem

Ve čtvrtek odpoledne jsem dal dospělou želvu zelenavou jako každý den do venkovního výběhu.Večěr když jsem ji chtěl sklidit a dát ji domů tak jsem z hrůzou zjistil že ve výbehu není.Ve výběhu jsem nenašel žádné známky toho že by se podhrabala ani to nikdy před tím neudělala.Prostě nějakým záhadným způsobem zmizela.Ihned jsem prolezl celou zahradu doslova po kolenách prohledal keře a nenašel jsem ji. Hledám ji opakovaně už třetí den a dneska v noci byla u nás pořádná bouřka, tak mám o ni pořadný strach. Nevíte někdo na co by se dala taková želva nalákat asi je někde zalezlá a spí v tom lepším případě, v tom horším umrzla, protože v noci byla na můj vkus docela zima.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: so srpen 14, 2010 9:41 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud nemáš do plotu puštěné vysoké napětí, nejdřív by mě napadla krádež...ale já už sem takovej optimistickej Smile

Jináč bát se o ní nemusíš, pokud se nemá jak dostat ze zahrady(po drátěném plotě někdy dokážou přelézt) nebál bych se o ní minimálně do listopadu,ale pravděpodobně by bez problémů přežila i přes zimu...To že jí dáváš na noc domů dost dobře nechápu, pokud jí nechceš záměrně podkopávat zdraví teda Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
nAscA

PříspěvekZaslal: ne srpen 15, 2010 11:47 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jj kradez to me taky hned napadlo. Jsme prece v CR. No nalakat ji, to teda nevim, ale zkusi ji pripravit nejake dobroty, treba na ne prijde.
Jinak takova zima jeste neni, aby snad umrzla a pokud se bude mit kam schovat, tak ti na zahrade i prezimuje.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adam*M14*

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 10:30 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak po čtrnácti dnech se ozývám znuvu tentokrát ale za ůčelem vybít si zlost nad lickou debilitou a lhostejností, myslím že mě tady pochopíte, protože všichni v obci na mě čumí jako na blázna, že pořád hledám želvu. Případně pokud se bude tento text moderátorům diskuse zdát nemístný pro tento server tak ho vymažte. Bylo to přesně čtrnáct dní od zmizení mé želvy kdy jsem se dozvěděl o tom že mou zatoulanou želvu vidělo a potkalo nekolik lidí z naší obce. Ale viděli ji všichni před 7 dny !!!! Před tím jsme si totiž všichni doma mysleli že musí být na dvoře a proto jsme vůbec neuvažovali nahlásit to na obecní ůřad. Věděli to pouze naši sousedé u kterých jsme prohledávali terén. Bydlíme v krajním domě vedle nás je z druhé strany pole. Pak nám od těchto sousedů bylo teprve sděleno že ji několik lidí vidělo chodit po frekventované silnici asi 200 metrů od našeho domu. Auta zastavovala všichni si ji fotili. Poté jedna paní hlásila na místní ůřad aby vyhlásili rozhlasem nalezení želvy. A debilní pracovnice místního ůřadu odmítla vyhlásit rozhlasem s názorem, že to asi někdo vyhodil, že se v naší přírodě takovýchto želv válí tisíce. Také místní kombajnista ju potkal u pole objel a jel dál. Stejně to nevzdávám a prohledávám širší okolí. Je to něco jako hledat jehlu v kupce sena i když je asi tak 25cm velká. Ta nejistota mě nenahrává. Z lidské tuposti a lhostejnosti je mě na blití jsem stoho hodně rozladěnej. Takže me nezbývá než doufat že ji někdo se zbytkem rozumu vzal domů a potká třeba náš inzerát.Přeji vám aby se vám nikdy nic takového nestalo.Doufám že me vy tady pochopíte protože ostatní "normální" lidé mě nechápou a dívají se na mě s přiblblím ůsměvem.
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 12:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

klasika no Confused
Zkus nabídnout finanční odměnu Thinking
Adam*M14*

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 2:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To jsem už udělal.
Adam*M14*

PříspěvekZaslal: so říjen 23, 2010 1:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Brečím štěstím!!!!!!!!
Asi před půl hodinou se našla moje zatoulaná želva, je zesláblá a zmrzlá ale hlavně je živá! myslel jsem že už ji nikdy neuvidím. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Chci se vás i touto cestou zeptat co mám udělat protože dát ji rovnou do tepla by pro ni podle mě mohlo být osudné.Dal jsem ji do sklepa kde je asi tak deset stupnú celsia.Je v krabici plné listí.Dokonce jsem ji i zvážil a má tak 2kg.
Což si myslím že není tak špatné nato jak byla dlouho venku.
Udělal jsem všechno správně? nerad bych o ni přišel když se konečně našla...
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: so říjen 23, 2010 9:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Gratulace.
Jestli je nějak zesláblá, klidně ji hoď někam do 20°C a za den dva do terárka(letos nezimovat), skokový teploty směrem nahoru snáší želvy dobře.
Adam*M14*

PříspěvekZaslal: so říjen 23, 2010 10:35 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže mám tomu rozumět tak, že ji můžu třeba zítra nebo pozítří dát do terárka?Bál jsem se totiž že ji prudké zvednutí teploty nebude dělat dobře.
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne říjen 24, 2010 7:49 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No raděj ještě jeden den v nějaké meziteplotě(18-22) pak den v pokojové teplotě a pak až zapnout topení v terárku.Problémy by jí to dělat nemělo,ale pro jistotu...
Dandys01

PříspěvekZaslal: ne říjen 24, 2010 8:31 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Kde byla tulačka??
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adam*M14*

PříspěvekZaslal: ne říjen 24, 2010 9:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Byla celou dobu na jedné zahradě asi kilometr od mého domu na zahradě kterou jsme před těma dvěma měsíci důkladně prohledávali.
Jinak Nery díky za radu doufám že ten přechod teplot zvládne Wink
Předchvílí jsem ji šahal zespodu na plastron a není tak studená jak včera a vypadá dobře.
Adam*M14*

PříspěvekZaslal: ne říjen 24, 2010 7:20 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Důležité nenašla se sama ale oběvil ji pes!!!
lenaluna

PříspěvekZaslal: po únor 06, 2012 1:03 pm    Předmět: Želva a pes Odpovědět s citátem

Kdyby ji objevil náš pes, tak by to pro želvičku asi nedopadlo dobře. Náš roubíř by si totiž velice rád kousnul.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: