Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy | Euroinfo | Uživatelé

RSS

Stará diskuse

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Elaphe guttata prosím o radu :)

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Vitaz

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 3:55 am    Předmět: Elaphe guttata prosím o radu :) Odpovědět s citátem

Zdravím ,

vlastním elaphe gutta má asi 165 cm a poslední dobou je hrozně agresivní stačí se hnout u terária a hned startuje . Nevím co s ní mám dělat . Včera jsem jí krmil takovou malou myškou a ona jí nesežrala a malá krajta 30 cm jak nic . Nechápu co se stalo že je taková bláznivá . Měl jsem jí u kámoše , byla v terárku s dalšími třemi úžovkami červenými . Za každou radu jak jí zkrotit budu velice rád .

Vít Palko .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 4:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Když už tak guttata (alespoň název témy sem ti opravil...) Nyní pokud si pamatuji tak už ani né Elaphe,nýbrž rod Pantherophis Smile

Není třebas před svlekem? Samice nebo samec? mohly by na ní jít opožděně rozmnožovací pudy například...
Jsou hadi co jsou tak kousaví,že se prostě do ruky brát pohodlně nedají, jiní mají jen občas takové období.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Vitaz

PříspěvekZaslal: ne květen 23, 2010 10:52 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Před svlekem to celkem slo ale ted se svlekla a kouse jako blazen . Zda-li to je samice ci samec to nevim . Jelikoz uz nestuduji nic o hadech tak nevim jaky je jeji stavajici nazev . Staci projit okolo teraria a hned uz zaujme postoj aby zautocila .
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 12:08 am    Předmět: Odpovědět s citátem

dej jí čas,třebas se přes to jeden z vás dostane Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Vitaz

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 2:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli jí to neomrzí tak půjde s baráku Smile . KOupím ještě jednu Krajtu Královskou jsou to hodní hadi Smile
Vitaz

PříspěvekZaslal: st červen 02, 2010 2:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak už se uklidnila ale udělal vejce . Nevím co snima , kam je dát a tak .
Můžete mi prosím někdo poradit ? Nesežere je když je nechám u ní ? Zatím je u ní mám a udržuji stálou vlhkost a teplotu . Vejce jsem pokryl substrátem . V teráriu je zhruba 15 vajec a s toho jsou 2 hnědé v její barvě , 2 bílo hněde a ostatní jsou čistě bíle některé jsou hodně málo nažloutlé . Jaký je mezi nima rozdíl ? Ty hnědé jsou poznatelně o dost větší .

Děkuji za všechny rady k tomuto promlému či radosti Smile

Vit Palko .
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: st červen 02, 2010 7:18 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

hezké Smile pokud byla se samcem což se zdá z prvních příspěvků pravděpodobné, vejce odeber a aniž bys je otáčel(měly by zůstat stále ve stejné poloze), přendej je do krabice s mírně vlhkým vermiculitem,nebo lignocelem,případně rašeliníkem. Tuto krabici(nezapomen na větrací otvory) umísti někam kde je víceméně stálá teplota(při 28-30°C se vylíhnou za cca 2měsíce, při nižší teplotě to může trvat mnohem mnohem déle...

Hnědá vejce budou špatná, no to poznáš v průběhu vývoje...drobné propadnutí či napnutí povrchu není na závadu,ale pozor na plísně, ta co nejsou čistě bílá se pravděpodobně zkazí tak je pak vyhodíš pokud už si nejsi jistej teď..
Vitaz

PříspěvekZaslal: st červen 02, 2010 7:22 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Je to více méně můj první odchov , ani jsem nějak nepočítal stím že se to povede . Nebylo by lepší nechat vejce tak jak sou a odebrat samici ?
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Hadi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: