Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy
Knihovna
Inzerce
Diskuse
Fotogalerie
Výstavy
Kontakt
Odkazy

RSS

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Dva imperatoři

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Scorpio

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 7:48 pm    Předmět: Dva imperatoři Odpovědět s citátem

Potřeboval bych poradit. Koupil jsem nedavno druheho škorpiona a bylo mi řečeno ať je nedavam dohromady dokud ani jeden nebude přijmat potravu. Když sem to totiž zkusil tak starší samička utočila na nového samečka. Poté co sem je vykrmil a zkusil znova už na sebe neutočili. Ovšem samička teď zaléza do skulinek a sameček si na ni lehá a kryje ji. Mam pocit, že ji i brání protože když sem jim trochu přestavoval terarko a sameček byl jinde tak jakmile sem tam něco začal dělat ihned běžel za ní a kryl ji svým tělem. Teď jsou zalezlí v dutém kmenu samička nalepená na skle a sameček hned na ni a hlída jediný východ. Je toto chování normální?

Pozn.: oba už dva dny nic nejedli a červíka co tam měli si ani jeden nevšímal.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dobby

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 9:12 pm    Předmět: Re: Dva imperatoři Odpovědět s citátem

Scorpio napsal:
Potřeboval bych poradit. Koupil jsem nedavno druheho škorpiona a bylo mi řečeno ať je nedavam dohromady dokud ani jeden nebude přijmat potravu. Když sem to totiž zkusil tak starší samička utočila na nového samečka. Poté co sem je vykrmil a zkusil znova už na sebe neutočili. Ovšem samička teď zaléza do skulinek a sameček si na ni lehá a kryje ji. Mam pocit, že ji i brání protože když sem jim trochu přestavoval terarko a sameček byl jinde tak jakmile sem tam něco začal dělat ihned běžel za ní a kryl ji svým tělem. Teď jsou zalezlí v dutém kmenu samička nalepená na skle a sameček hned na ni a hlída jediný východ. Je toto chování normální?

Pozn.: oba už dva dny nic nejedli a červíka co tam měli si ani jeden nevšímal.

No jsou to STIRI, kteri se daj chovat a je to asi nejlepsi ve skupine, takze si myslim ze jsou radi, ze tam jsou aspon dva. Nevidim na tom nic nenormalniho, proste se hlidaj, to je u nich v poradku a ze dva dny nic nejedli, to je taky normalni, pokud chces zvire, ktery zere kazdej den, tak musis najit neco jinyho. At se jim dari Wink
Scorpio

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2009 9:46 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jen mi bylo divný, že si na sebe zvykli tak strašně rychle, protože někdo tu psal, že mu až po tydnu začli spat pohromadě. A u mě se k sobě měli hned jak sem je dal dohromady. Poprve jak na sebe zautočili hned sem je vratil do krabiček aby byli zvlášť.

Je možný, že ji ten sameček hlída? Třeba se bude svlékat. Pry tenhle druch štírů hlída ty co se budou svlékat a chranej je.
Dobby

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 7:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Uz jsem ti odpovidal, ze je to normalni, ze jsou spolu a taky je mozny ze se hlidaj, tak proc se ptas znova?
Jean-Jacques

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 9:16 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Já myslím, že vím co sameček chce. Domnívám se, že jak popisuješ, že by samičku nějak chránil, když tam strčíš ruku a podobně je blbost. Pokud by to dělal třeba pes, tak by se to dalo chápat, ale u bezobratlých je to blbost. Možná že někdo někdy viděl, jak se při svlékání navzájem ochraňují, ale tohle je vyjimečné a častější je když jeden štír druhého prostě v bezbranosti sežere. Myslím, že štíři nemohou být ani rádi, jelikož nemají žádné pocity( jako třeba agresivita v běžném smyslu), takže bych prostým instinktům nepřipisoval a nedělal bych z nich nějaké maximy morálky. A možná kecám a samička mu fakt řekla že se bude svlékat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Dobby

PříspěvekZaslal: st únor 18, 2009 3:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No tim hlidal jsem myslel jako ze jsou treba u sebe ale ja sam sem nikdy zadny hlidani nespozoroval. Proste u sebe stiri lezou, nekdy se prispou do mezery spolu ale nejaky vyckavani a bodani jsem sam taky nevidel Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Štíři Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: