Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy | Euroinfo | Uživatelé

RSS

Stará diskuse

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Vytápěná skříň
Jdi na stránku 1, 2  Další

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Jean-Jacques

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 9:22 am    Předmět: Vytápěná skříň Odpovědět s citátem

Zdravím, chtěl jsem se informovat jestli někdo máte vytápěnou skříň, jakým topným kabelem jí vytápíte, když má např. 1,3 x 0,6 x 1,7 m (d,š,v), a jakým způsoben máte vyřešené zavírání, jestli je z plexi, vysouvací atd. Případně další užitečné informace. Můžete mi kdyžtak posílat foto na můj mail, díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
wattie
Moderátor

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 4:44 pm    Předmět: Re: Vytápěná skříň Odpovědět s citátem

Jean-Jacques napsal:
Zdravím, chtěl jsem se informovat jestli někdo máte vytápěnou skříň, jakým topným kabelem jí vytápíte, když má např. 1,3 x 0,6 x 1,7 m (d,š,v), a jakým způsoben máte vyřešené zavírání, jestli je z plexi, vysouvací atd. Případně další užitečné informace. Můžete mi kdyžtak posílat foto na můj mail, díky.

Používám topné kabely, kameny nebo folie- http://home.tiscali.cz/cz278486/index.html?pod=/cz278486/_8010.htm

Dvířka u terárií skleněná -panty železné, zajištění magnet.
Jean-Jacques

PříspěvekZaslal: út červenec 01, 2008 11:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

janě, taky používám kabely, ale zajímají mě konkrétní věci u skříní. Např. skl. dveře budou moc těžke, navíc podle uvedených rozměru jsou moc široké a špatně by se otevírala, proto mě zajímají konkrétní fotky vytápěných skříní např s deseti terárii. atd,. taky skříně jsou vesměs rozměrově přibližně stejné, jaký kabel používat, měli by odpovídat jen ti, co je mají a používají. Díky
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Yokotashi

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 1:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Na terrarium 30x30x60cm (neni to skrin, ale je to velke) jsem pouzil 5W kamen a zvedl teplotu o 2 deg C. Pak jsem udelal z bridlice, silikonu, hlinikoveho plechu a 3 odporu 33 ohm/10W topny kamen, ktery ma 13W, ten to vytopil o 8 degC, ale nastal problem s tim, ze jeho povrchova teplota neni pro pavouka bezpecna (na plose cca 15x7cm), takze jsem ho zahrabal do substratu a bylo nutno casto zalivat, aby substrat byl neustale vlhky.

Kdybych delal skrin, tak bych tam dal cca 1Watt topeni na 40 litru (pokud bude vetrana a bez tepelne izolace) a urcite bych tam dal nejaky termostat. Neco, co to topeni vypne, kdyz teplota vyleze moc nahoru.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jean-Jacques

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 2:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

díky, termostat je samozřejmostí. Já nevím, ale je nutná ta tepelná izolace, myslím, že samotné dřevo je dost dobrý izolant. Jednou jsem experimentoval s obložením velkého terária tenkým polystyrénem, ze zadu a boční stěny. Teplota narostla o 6 stupňů. Největší problém vidím s dvířky, je to totiž starší šatní skříň. Chtěl bych dát ze předu plexi.
Yokotashi

PříspěvekZaslal: čt červenec 03, 2008 4:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Cim vic tepelne izolace, tim mene potrebneho vykonu. Myslim, ze drevo by melo stacit, ale pokud zjistis, ze topis zbytecne velkym vykonem, tak samozrejme stoji za uvazu, zda tam ten polystyren nedat.

Plexi bude docela drahe, ale asi je to rozumne reseni ... navic do plexi se da vrtat a pridelat na nej panty, coz se se sklem dela hur. Okolo plexi budou sterbiny, ale myslim, ze to nevadi - vetrat musis a pokud nechces delat rekuperacni vetrani (coz u tech par wattu na vytapeni podle me fakt nema ekonomicky smysl), tak bys tam stejne nekdfe nejake skviry udelat musel.
pepino.rs

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 1:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Yokotashi napsal:
Na terrarium 30x30x60cm (neni to skrin, ale je to velke) jsem pouzil 5W kamen a zvedl teplotu o 2 deg C. Pak jsem udelal z bridlice, silikonu, hlinikoveho plechu a 3 odporu 33 ohm/10W topny kamen, ktery ma 13W, ten to vytopil o 8 degC, ale nastal problem s tim, ze jeho povrchova teplota neni pro pavouka bezpecna (na plose cca 15x7cm), takze jsem ho zahrabal do substratu a bylo nutno casto zalivat, aby substrat byl neustale vlhky.

Kdybych delal skrin, tak bych tam dal cca 1Watt topeni na 40 litru (pokud bude vetrana a bez tepelne izolace) a urcite bych tam dal nejaky termostat. Neco, co to topeni vypne, kdyz teplota vyleze moc nahoru.

nemyslys ze je to malo ten 1watt na 40 litru ? ja mam vytrinu cca 260 litru a potrebuju tam vytapet na cirka 25 stupnu, pokojova teplota kolisa mezi 17-20 srupni, podle tveho nazoru by mi stacil kabel o vykonu 6,5watu (260 / 40=6,5) vytrina je vetrana a bez tepelne izolace, je to v podstate sklenena skrin. porad mi to nejak nesedi kdyz vezmu v potaz tve 54litrove terarko a v tem 13watt topeni tak pro moji 260litru vytrinu vychazi topeni 62,5watt aby se teplota zvedla o tech 8 stupnu ja vim je to hodne hrubej nasrel ale mohlo by to tak +- sedet ..
Yokotashi

PříspěvekZaslal: st srpen 27, 2008 8:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sice uz si davno nepamatuju na co jsem myslel, kdyz jsem to psal ... ale myslim, ze to je preklep (nebo premysl - myslel jsem na neco jineho Smile) a melo to byt cca 10W/40l (1W/4l).

Kdybych neuvedl ten objem terrarka a vykon, ze ktereho jsem to pocital, tak bych ted byl za jeste vetsiho pitmce, nez ted Smile.

Cele je to samozrejme hruby nastrel, protoze zalezi na tloustce skla (i sklo trochu izoluje) vetrani (u me 20x30cm nahore) a spouste dalsich veci.
pepino.rs

PříspěvekZaslal: čt srpen 28, 2008 5:51 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Yokotashi napsal:
Sice uz si davno nepamatuju na co jsem myslel, kdyz jsem to psal ... ale myslim, ze to je preklep (nebo premysl - myslel jsem na neco jineho Smile) a melo to byt cca 10W/40l (1W/4l).

Kdybych neuvedl ten objem terrarka a vykon, ze ktereho jsem to pocital, tak bych ted byl za jeste vetsiho pitmce, nez ted Smile.

Cele je to samozrejme hruby nastrel, protoze zalezi na tloustce skla (i sklo trochu izoluje) vetrani (u me 20x30cm nahore) a spouste dalsich veci.

jojo jasny.. pak poreferuju estli tech 60 pripadne 80 watu na tu vytrinu stacilo.. Rolling Eyes
Jean-Jacques

PříspěvekZaslal: so srpen 30, 2008 11:13 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak vytápěnou skříň už mám hotovou, dveře z plexi, topení 75 W. Případným zájemcům rád poradím. nejdražší je plexi.
wattie
Moderátor

PříspěvekZaslal: so srpen 30, 2008 11:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jean-Jacques napsal:
Tak vytápěnou skříň už mám hotovou, dveře z plexi, topení 75 W. Případným zájemcům rád poradím. nejdražší je plexi.

Pošli foto té skříně, jestli můžeš. Rád se podívám. Díky. wattie@arachnomania.cz
pepino.rs

PříspěvekZaslal: so srpen 30, 2008 12:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jean-Jacques napsal:

jak mas tu skrin velkou ? topis kabelem ? mas tam termostat ? napis podrbnosti..
Jean-Jacques

PříspěvekZaslal: ne srpen 31, 2008 11:19 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Foto pošlu až si pujčím foťák, budu se snažit co nejdříve. Rozměry 140x97x45 (vxšxd) topím 3x 25W, čím větší topná plocha tím lépe, přičemž dva jsou meandrovitě nataženy mezi dvěma skly, pro dosažení max výkonu, a další je natažen po obvodu zadní stěny. Možná to ještě uberu na 50W, zatím testuju, ale je to schopné zvýšit teplotu oproti okolí o 7C, když v místnosti bylo 20C, trvalo to asi 4 hodiny. Termostat tam samozřejmě je, za 250, nezdá se mi, že by se řídil podle nalepené stupnice, ale jde to vychytat.
pepino.rs

PříspěvekZaslal: ne srpen 31, 2008 12:17 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jean-Jacques napsal:
Foto pošlu až si pujčím foťák, budu se snažit co nejdříve. Rozměry 140x97x45 (vxšxd) topím 3x 25W, čím větší topná plocha tím lépe, přičemž dva jsou meandrovitě nataženy mezi dvěma skly, pro dosažení max výkonu, a další je natažen po obvodu zadní stěny. Možná to ještě uberu na 50W, zatím testuju, ale je to schopné zvýšit teplotu oproti okolí o 7C, když v místnosti bylo 20C, trvalo to asi 4 hodiny. Termostat tam samozřejmě je, za 250, nezdá se mi, že by se řídil podle nalepené stupnice, ale jde to vychytat.

kde jsi ten termostat koupil ? co je to za typ ? takze tedy topnyma kabelama..
Jean-Jacques

PříspěvekZaslal: út září 02, 2008 8:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Mám to vše od člověka, který to prodává na burzách, zejména v Ostravě, jeho stránky http://www.topnekameny.com/, má to nejlevnější. Je to termostat RT2, má ho za 250, jinde jsem ho viděl i za 350.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Terária Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: