Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy | Euroinfo | Uživatelé

RSS

Stará diskuse

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
"Vajíčka" na skle terárek

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
m1c4a1

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16, 2007 7:30 am    Předmět: "Vajíčka" na skle terárek Odpovědět s citátem

Na několika terárkách, kde mám větší vlhkost, občas vídám shluky malých bílých "ťuček" o velikosti tak půl milimetru, co vypadají jako nějaký vajíčka. Snažím se proti tomu bojovat, nepřevlhčovat, větrat, shluků se zbavuju vytíráním vlhkou vatou atd., ale prostě občas se nezadaří a objeví se to tam.
Nevíte někdo, co by to mohlo být? Žádný hmyz nebo roztoče jsem v terárku nezpozoroval, tak nevím, odkud se to bere. Vodu používám odstátou městskou z kohoutku. Hlavně by mě zajímalo, jestli to nemůže nějak pavoukovi uškodit.
vasek+

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16, 2007 1:15 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak přesně samej problem mam taky Sad ja to taky vždycky setřu, ale fakt nevim co s tim......nemáš možnost to detailně vyfotit? čau vasek+ Cool
Alik23

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16, 2007 2:37 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Hojas. Nejsou to jenom pavouci vykaly?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
m1c4a1

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16, 2007 5:34 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Vyfotit to nemůžu, mám akorát foťák v mobilu a ten neumí fotit takovýdle makra.
Aspoň v tom nejsem sám. Smile

Pavoučí výkaly... to nevím, jak vypadá, měl jsem za to, že pavouk potravu natráví externě a pak ji vcucne a nekálí. Smile Navíc jak říkám, dělá to jen u hodně vlhkých terárek. Hlavně jak říkám, je to takovej shluk, nevěřím, že by se s tím ten pavouk tak "s*al". Smile
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: po prosinec 17, 2007 8:04 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak výkaly by to mohly být, protože někdy to vypadá jako kus guana (ono to taky guano je), někdy je to jako ostrůvek malých bílých zrnek...
Michale čistě pro tvoji informaci, pavouci sice tráví potravu mimotělně, přesto ale jejich metabolismus produkuje odpadní látky (doporučuju např. knihu "Naši pavouci" od J. Buchara).
Pro zajímavost, u některých druhů se část krystalků odpadního dusičnanu usazuje pod zadní (ventrální) částí abdomenu, což má za následek třebas bílý kříž u křižáka obecného .-)
Pochopitelně to co popisuješ, mohou být i vajíčka čehosi (bude fotka?)...
m1c4a1

PříspěvekZaslal: po prosinec 17, 2007 7:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Fotka nebude, nemám to čím vyfotit.

Tak o tom guanu jsem teď četl poprvé a vysvětlovalo by to ty bílý kuličky, co občas najdu v lignocelu. Ale toto je jiný - zásadně na skle, v malých shlucích a navíc u jednoho pavouka jsem to viděl na místě, kam nevyleze, neudržel by se tam (šikmá skleněná stěna).
t3rror

PříspěvekZaslal: po prosinec 17, 2007 8:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

maly kulicky v lignocelu muze byt i zacinajici plisen.. Smile a na tom skle budou nejspis vykaly...Smile

http://www.terroramajky.estranky.cz/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 7:55 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Oni pavouci a obzvlášť stromáci často vystřikují výkaly do prostoru, místo vytlačení do substrátu nebo do vody, takže se to může dostat i na stěnu, kam "nevyleze". Ale pořád to můžou být ta vajíčka...
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 10:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

co takle roztoči ??? ti se shlukujou vcelku často...ale zas se aspon nepatrne hejbou...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 10:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Já to vidím tak, že pokud někdo nepořídí fotku, tak to tady bude pořád jen polemika o hovně....Tady devět příspěvků diskutujete o něčem, co by mohlo být cokoliv a jste v podstatě tam kde jste byli, než jste začali polemizovat. Trošku mně to připomíná naše politiky. Smile
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 8:07 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Iverson napsal:
Já to vidím tak, že pokud někdo nepořídí fotku, tak to tady bude pořád jen polemika o hovně....Tady devět příspěvků diskutujete o něčem, co by mohlo být cokoliv a jste v podstatě tam kde jste byli, než jste začali polemizovat. Trošku mně to připomíná naše politiky. :)

...tak zase bych to neviděl tak dramaticky, diskuze se alespoň z mojí strany rozšířila po té, co jsem zacítil potřebu vysvětlit Michalovi některé aspekty trávení pavouků .-)
t3rror

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 10:00 am    Předmět: Odpovědět s citátem

for m1c4a1:opravdu to nemuzes blejsknout?? pujč si třeba fotak od nekoho znamyho...Smile

http://www.terroramajky.estranky.cz/
r.a.j.d.a

PříspěvekZaslal: pá srpen 28, 2009 9:33 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli se to hýbe tak jsou to mrzaci roztoci kteří ziji v převlhčenych substratech nejvice jich najdes na telech (nestravených zbytcich potravy). nebo to muze byt pliisen ktera vypada jako vajicka ale neni ve shlucich, ale rozleza se po povrchu nebo pod povrchem. Dale jak tady nekdo psal stromový pavouci strili opravdu sve guano do prostroru tzn. ze material se muze dostat kamkoliv. Very Happy. Jinak pripominka ze pavouci nelozi po skle neni na miste moje B. emilie a B. smity lozi po celem terariu tzn. i po sklenem strope. Takze cist cist a vzdelavat se. Zatim cus jo a tu fotku bych chtel taky videt at to definujem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Redbull

PříspěvekZaslal: út září 01, 2009 3:09 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KOLEKTOER napsal:
Oni pavouci a obzvlášť stromáci často vystřikují výkaly do prostoru, místo vytlačení do substrátu nebo do vody, takže se to může dostat i na stěnu, kam "nevyleze". Ale pořád to můžou být ta vajíčka...

jo to budou bobky muj stromáč je taky vždycky vystříknul ze zadku na sklo když sem ho pozorovala... Cool
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Terária Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: