Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy
Knihovna
Inzerce
Diskuse
Fotogalerie
Výstavy
Kontakt
Odkazy

RSS

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Vytápění
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2008 11:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Jean-Jacques napsal:
Iverson napsal:
rámeček z dřevěných latí

Takhle to plánuji taky udělat, ale původně jsem to mínil udělat na zadní stěnu. Měl jsem nápad, že bych vzal kus desky polystyrenu a tam kabel zabudoval mezi něj a zadní sklo a zaizoloval mezery, aby se teplo předávalo v největší míře pouze do terária. Ale dosud nevím, jestli je to vhodné, potažmo i ty kabely. Když jsem psal tomu člověku, co kabely prodává, a požadoval jsem po něm nějaká osvědčení o testech, zdali mají atesty a jsou schváleny normou CE. Tak mi neodepsal. Nevím Já jsem kabel dosud nekupoval. Jak je to? Díky. Abych jednou náhodou nevyhořel.

Přímý styk topného kabelu s nižším výkonem (10-15 W) není problém, ale ideální to není. Pěnový PS se sám o sobě postupně vypařuje a topný kabel tomu nepřidá. Pro exponovanější PS desky doporučuju nátěr nějakou vodou ředitelnou barvou pro interiéry. Sám jsem to ale měl pouze ve skříni, nešlo tedy o utěsněnýtopný element bez odvětrání, to by mohl být problém, ale za zkoušku nic nedáš... Osobně se přikláním k tomu, aby vyhřívaná byla celá police s několika terárii, větří terárium může mít vlastní kabel uvnitř...
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2008 11:56 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Nerez napsal:
A dáváte kabel někdo přímo do substrátu? Nehrozí nějaké nebezpečí?

Topné kabely jsou k umístění do substrátu vlastně určené. Dával jsem je do lignocelu (i do vlhkého) a do písku...
adamqwer

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2008 1:19 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Kolik by měl mít topný kabel W aby byla teplota okolo 23-27 stupňů?
Našel jsem totiž kabely od 5W do 150W.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jean-Jacques

PříspěvekZaslal: so březen 01, 2008 1:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak uveď objem terária a okolní teplotu ne? jak to asi má kdo vědět?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
radka

PříspěvekZaslal: út srpen 19, 2008 4:39 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mi jsme teplotu vyřešili tak že jsme na police dali extrudák a do něj se udělal rošt a zapustil topnej kabel na kabel se zapojil termostat a ten hlídá teplotu která je na něm nastavená a při poklesu spíná kabel rošt je udělanej tak aby neprohříval celé terárko a měl pavouk i chladnější místo. a krabičky nebo filmovky se narovnali do prázdnýho terária a měli zajištěnou teplotu jako ostatní chovanci v terárkách
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
opisk

PříspěvekZaslal: pá září 03, 2010 5:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

mozete mi poradit pls, mam malu immanisku 4 zvl, ale teplotu mam 20-21 co je malo, terarko mam 30X25X20, najlepsie by bolo cervene svetlo ktore by to zaroven aj vytapalo...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nerez

PříspěvekZaslal: pá září 03, 2010 9:05 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Pokud nemáš v terárku dírku pro vedení kabelu, abys mohl do terária protáhnout žárovku jako já, vyřešil bych to tak že bych koupil stolní lampu pro bodobou žárovku, sehnal bych si červenou a naklonil bych ji nad terárko. Mně se tak daří vytápět jednou lampou dvě terárka těsně nalepeny na sebe:)
opisk

PříspěvekZaslal: so září 04, 2010 10:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

hmm to znie fajn, ale ja mam terarko v obyvacke a obavam sa ze by ostatnych to svetlo za tmi pri sledovani telky otravovalo... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nerez

PříspěvekZaslal: so září 04, 2010 9:03 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak si kup topnej kabel a smotej ho pod terárko, bude ti ho vyhřívat zdola a světlo tak nemusíš řešit. Jen ho nějak rozumně odizoluj od podkladu na kterém terárko stojí
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Terária Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

Přejdi na: