Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy
Knihovna
Inzerce
Diskuse
Fotogalerie
Výstavy
Kontakt
Odkazy

RSS

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Vytápění
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Jardach

PříspěvekZaslal: út prosinec 27, 2005 11:57 am    Předmět: Vytápění Odpovědět s citátem

Dobrý den,nemáte někdo zkušenosti s vytápěním terárií pomocí topné folie ,nebo podložky.V současné době mi stávající situace v domě nedovoluji jiný způsob vytápění,ale u všech folií co jsem našel na internetu není uváděná teplota na kterou hřejí a také jak moc se tato teplota sníží vrstvou rašeliny na dně terária ?
Mám tři terári s pavouky ,jedno jsem umístil na kryt akvaria ,kde mám pořád kolem 26 stupňů (na noc méně) ,zbylé dvě mám bohužel na poličce a potřebuji nutně zajistit vyšší teplotu ,nyní je asi 22-23 stupňů (Brachypelma a Theraphosa blondii),poradí někdo
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Míra

PříspěvekZaslal: út prosinec 27, 2005 8:38 pm    Předmět: Re: Vytápění Odpovědět s citátem

Jardach napsal:
Dobrý den,nemáte někdo zkušenosti s vytápěním terárií pomocí topné folie ,nebo podložky.V současné době mi stávající situace v domě nedovoluji jiný způsob vytápění,ale u všech folií co jsem našel na internetu není uváděná teplota na kterou hřejí a také jak moc se tato teplota sníží vrstvou rašeliny na dně terária ?
Mám tři terári s pavouky ,jedno jsem umístil na kryt akvaria ,kde mám pořád kolem 26 stupňů (na noc méně) ,zbylé dvě mám bohužel na poličce a potřebuji nutně zajistit vyšší teplotu ,nyní je asi 22-23 stupňů (Brachypelma a Theraphosa blondii),poradí někdo

22-23 klíďo stačí - porostou pomalejc, ale stačí to
Jardach

PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2005 10:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

No právě to jsem si myslel taky , ale poslední dobou se mi zasekla Brachypelma ,vůbec nežere od té doby co jsem ji přemístil tak potom sežrala myšší holátko a teď už 4 měsíce nic,vedle je theraphosa ,ale ta futruje co hrdlo ráčí,tak jediné co mě u té Brachypelmy napadlo je teplota,rosím pravidelně ,jsou naklidném místě .
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2005 10:54 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Předpokládám, že Brachypelma je adultní....pokud vzala myší holátko, je to pro ni dostačující potrava na dost dlouhou dobu a když se vezme do úvahy, že se jí trošku snížila teplota a že má možná před svlekem, neviděl bych to zase tak tragicky...

Naposledy upravil Iverson dne ne leden 08, 2006 9:42 pm, celkově upraveno 1 krát
Jardach

PříspěvekZaslal: st prosinec 28, 2005 12:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

OK a pokud budu chtít zvednout teplotu máte někdo skušenost s tou topnou folií popřípadě topnou podložkou,jejich regulací (tepla) atd.
Jardach

PříspěvekZaslal: ne leden 08, 2006 9:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže informace pro všechny kdo chtějí zkusit topnou folii,koupil jsem ji nakonec na espohu www.miga.cz zhruba za 400 kč,má rozměry 28 x 29 cm takže mi krásně vyšla přes dvě terárka.Folie mi topí v terárku na konstatních 27 stupňů ,ale terárka jsou položena přímo na ni,takže tam dám ještě "molitan" co se dává pod plovoučky ,ať se mi topná folie nepoškrábe,čímž předpokládám strátu teploty tak o jeden stupeň ,apk to bude naprosto OK.Přes prodlužovačku a "zloděje" jsem to hodil na časovač k akvariu ,takže mi to topení vypíná jako akvárka osvětlení od 22:00 do 10:00 ,myslím ,že pavouci můžou být spokojeni.
Jef

PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2006 6:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

cus pani mistri chovatele,ja jsem oproti vam velikej zabar,ale ucim se,jak se da a hlavne nechci udelat nejakou hrubou chybu,co by stala meho pavouka ( Acanthoscuria geniculata) zivot.Mam problem s teplotou,ve dne mam v terariu tak kolem 22-23 stupnu,ale pres noc mam pouze tak kolem 18 stupnu,coz je dost problem Crying or Very sad .Uz sem byl docela rozhodnutej koupit topnou desku,nebo folii,ale pak jsem byl za jednim chovatel a ten mi rekl,abych to nechal bejt,ze on ma pres noc teplotu taky jenom kolem 20 stupnu,ze topnou deskou bych docilil klidne teploty i kolem 35 stupnu,coz je az moc.Vim,ze nizka teplota ma vliv na rust pavouka a na jine veci,ale nekde sem cetl,ze mensi teplota jak 18 stupnu je pro nektere pavouky i kriticka.Proste nevim,jestli ji mam koupit,idealni teplota podle me je tak min. kolem 22-23 stupnu pres noc,cehoz ja v zime fakt nedosahnu.Budu moc rad za vase nazory.Dik
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Desteros

PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2006 6:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Jef:Ahoj,já mám sklípkany v místnosti,kde se moc netopí-přes den teď v zimě max.21°C a v noci jsem to neměřil,ale je jasný,že to bude ještě míň.Ale nevidím v tom žádnej problém a pavouci jsou v pohodě,topnou desku nebo cokoli na zvýšení teploty, bych si v tvém případě koupil jenom kdybych chtěl urychlit růst sklípkanů.S teplotou kterou máš podle mě žádnýho sklípkana o život nepřipravíš,noční pokles teploty být může. Wink
Jef

PříspěvekZaslal: pá březen 24, 2006 7:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Desteros:to me docela tesi,ne ze by mi bylo lito tech penez za tu topnou desku,ale proto,ze sem to zacal resit az ted,protoze ted mi pavouk pripadal docela divnej a mel jsem strach,ze by to mohlo byt zpusobeno prave tou teplotou,takze ted uz sem trochu klidnejsi.Tezko se udrzuje teplota ustrednim topenim,ale tvoje odpoved mi docela potesila,dik
Jardach

PříspěvekZaslal: pá květen 26, 2006 9:38 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Sohlasím s Desterosem, když jsem to vytápění řešil bylo to hlavně v zimě ,kdy i ta denní teplota byla nízká a tak vlastně teplota kolem 24-25 stupňů byla jen 3 až 5 hodin denně ,teď už to mám samozřejmě vypnuty a jedu normálně na pokojovku a i když je teplo tak ráno je stejně v pokoji 18-19 stupňů a vše OK.Takže souhlasím naprosto s Desterosem jen na ty extrémy má pro sychr folii.
Desteros

PříspěvekZaslal: pá květen 26, 2006 9:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Teď (zhruba po 2 měsících) už mám u sklípkanů přes den teplotu v rozmezí 23-25°C a v to i v noci,takže se teď sklípkani při dobrém krmení svlékají celkem často.Nakonec je ta zima hlavně kuprospěchu mých pavouků,kteří mají aspoň období pomalejšího růstu a tím dýl vydrží.Nejde mi o to,abych měl,co nejdřív dospělého sklípkana za každou cenu,takhle z toho mám aspoň větší radost.// Mám možnost sledovat v zimě "zaseknutí" jejich růstu a menší žravost,než se zase rozjedou,tak jim to určitou dobu trvá i za vyších teplot.
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: po květen 29, 2006 12:12 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Souhlasim s Desterosem, ze obdobi chladu, hladu a vselikeho stradani jsou nasim sverencum ku prospechu. Vzdyt prece to je zakladni pavouci prirozenost, dlouhe dny a tydny cekat, na korist licit a v nore trucovat :-)))
Zkusene kontrolovana spartanska vychova je zarukou kvalitnich chovatelskych vysledku. Zhyckani prezrani pavouci jsou desna nuda!
Ondra

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 9:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zdar vsem, asi mi to nedochazi ale jestli pres den staci 23 stupnu?? jestli jo tak musim snizit nocni teplotu z 23 nebo staci ze je tma?? ja pres den mam asi 24-27 stupnu.
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 10:14 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono taky dost záleží co máš za pavouky, některým to bohatě stačí a pro některý je to málo. Co se pavouků týká, tak ti asi ani moc den a noc nerozlišujou podle světelné intenzity, ale hlavně podle teplotních rozdílů. V přírodě taky přečkávají největší vedro v norách a teprve až se večer ochladí vylezou na lov.
Ondra

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 9:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

no ja mam B.albopilosum a radsi to necham tak jak to je jinak dik
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Terária Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: