Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy
Knihovna
Inzerce
Diskuse
Fotogalerie
Výstavy
Kontakt
Odkazy

RSS

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
velcí sekáči

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
formi

PříspěvekZaslal: pá březen 16, 2007 5:13 pm    Předmět: velcí sekáči Odpovědět s citátem

Zdravím,
Máte někdo zkušenosti s chovem velkých jihoamerických sekáčů skupiny Laniatores Question před časem jsem si jich několik pořídil na burze a nyní se mi začala líhnout první mlďata. Tak kdyby jste měli nějaký fígl tak se podělte pls. Jen doufám, že sem nechodí pouze ortodoxní sklípkanáři Very Happy.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
formi

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 10:52 am    Předmět: Odpovědět s citátem

čekal jsem pravda trochu větší ohlas tak nic no Sad jinak pokud by provozovatelé arachnomanie měli zájem vyvěsit zde jejich fotku mohu poskytnout Cool jedná se asi o druh rodu Metagyndes (Gonyleptidae)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 11:40 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Máme samozřejmě zájem o každou jen trošku povedenou fotku, která nám přijde, ovšem zásadní podmínka je stoprocentní určení foceného zvířete..."asi druh rodu Metagyndes" tahle popiska by nám asi u mnoha uživatelů u fotky neprošla... Crying or Very sad
michalf

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 11:59 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ja jako zacatecnik budu rad i za odkaz na nejakou fotogalerii s temahle sekacema Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wattie
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 1:33 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ano, samozřejmě posílejte i fotografie jiných pavouků a dalších bezobratlých. Rádi je zveřejníme. Posílejte je mě, Iversonovi nebo přímo webmasterovi. Snad začne v brzké době opět pracovat... Podmínkou je jak říká Iverson, že bude pavouk stoprocentně určený podle správného taxonomického názvosloví. Díky. Wink
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 3:13 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak s jihoamerickými sekáči tady nemá zkušenost asi nikdo. Je to ale zajímavé téma, zasvětit ale musíš Formi ty nás :-)
wattie
Moderátor

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 3:16 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

KOLEKTOER napsal:
Tak s jihoamerickými sekáči tady nemá zkušenost asi nikdo. Je to ale zajímavé téma, zasvětit ale musíš Formi ty nás Smile

Že jsi si tak jistý, že nikdo..? Nepodceňuj lidi... Wink
formi

PříspěvekZaslal: čt duben 19, 2007 5:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

tak věc se má tak že jsem je zakoupil pod názvem M. chilensis což ale podle me nemusí neznamenat že se jedná presne o tento druh v čechách nevím o nikom kdo by se specializoval na tuto skupinu ale v Brazilii je jistý pan Kury kteremu bych jich mohl třeba pár zlihovaných poslat (teda až mi umřou a jestli se mnou bude chtit mluvit) aby to přeurčil. Výraz asi druh rodu metegyndes jsem použil protože plně neduvěřuji určení od překupníka obzvlaště u tak malo studované skupiny

Co se týče chovu chovám je pohromadě na velmi vlhkem lignocelu (místy je až uplne mokry to proto že domů jezdim jen na vikendy a nerad bych aby vyschnuli) když je z lignocelu blato jim dle mne až tolik nevadí nebot se zdržují zavěšeni zespoda na kusech kůry. v noci občas vylezají ven na horní stranu kůry a tak si tam šmejdí .)..Krmim rozmačklími cvrčky parkrat jsem dal i zabiteho moučnaka dle moudrých knih by měli žrat i ovoce což jsem jim však nedaval. samičky lepí vajíčka na spodní stranu kůry a združují se většinou přímo nad snůškou. teplotu mám cca 23 až 25. mladata se lihla cca za měsíc a vajíčka tak týden před líhnutím ztmavnou. mladé jsem dal raději stranou od rodiču...

jinak o vikendu prohrabu doma PC a najdu nejaké fotice a příští tyden bych Vam neco poslal. Klidne bych se nebranil tomu použít nazev M. chilensis když se to pod ním prodává pro chovatelské potřeby mi příjde plně postačující.
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 3:00 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

wattie napsal:
KOLEKTOER napsal:
Tak s jihoamerickými sekáči tady nemá zkušenost asi nikdo. Je to ale zajímavé téma, zasvětit ale musíš Formi ty nás Smile

Že jsi si tak jistý, že nikdo..? Nepodceňuj lidi... Wink

...proto jsem tam pro jistotu napsal "asi nikdo", protoze nejaka liska vykutalena se najde vzdycky Smile
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2007 3:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

formi napsal:
...jinak o vikendu prohrabu doma PC a najdu nejaké fotice a příští tyden bych Vam neco poslal. Klidne bych se nebranil tomu použít nazev M. chilensis když se to pod ním prodává pro chovatelské potřeby mi příjde plně postačující.

Tak to uz mas spoustu zkusenosti a zajimavych podnetu k sepsani clanku coz .-)
formi

PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 11:17 am    Předmět: Odpovědět s citátem

KOLEKTOER napsal:
Tak to uz mas spoustu zkusenosti a zajimavych podnetu k sepsani clanku coz .-)

No uvidime rozhodne nic neslibuji rad bych pred tim neco nacetl mam pristup k parádní knize, ale je tlustá a navíc anglická a kombinace lenosti a nedostatku času je skutečně vražedná Smile každopadne jakekoliv dotazy rad zodpovím at již zde na diskusi nebo emailem/icq. Rozhodně se však nehodlám pasovat ne nějakého odborníka přes chov sekáčů sám docela tápu...
KOLEKTOER

PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 3:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Odborník být nemusíš, ale jednooký mezi slepými... teda alespoň jsi první, kdo se o sekáčích na Arachnomanii zmiňuje. Co se lenosti týče, s tou taky občas vedu polemiku, ale ve skutečnosti má člověk jenom dvě možnosti: buď něco chceš opravdu udělat a pak to uděláš to, nebo to nechceš .-)
wattie
Moderátor

PříspěvekZaslal: st duben 25, 2007 3:30 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Formi, chtělo by to také nějaký článeček o nich.. Wink . To se máte, že máte čas být líní. Já spíš nemám nikdy na nic dostatek času... Laughing
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: