Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy | Euroinfo | Uživatelé

RSS

Stará diskuse

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Nežere malá elaphe guttata

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Thomson

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 7:15 pm    Předmět: Nežere malá elaphe guttata Odpovědět s citátem

Mám asi 30ticentimetrovou užovku červenou. Minulý týden jsem ji koupil od chovatele, který tvrdil, že je zvyklá na krmení živými holaty. Předložil jsem jí jedno, ale ona si jej vůbec nevšímá. Zkouším to dva dny a nic. Už nežrala asi DVA TÝDNY. Co mám dělat? Mám ji zkusit nakrmit násilně?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vasek+

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 7:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

To že ti párkrát nevzala ještě skoro nic neznamená. Nasilné krmení je až poslední možnost!!! Nejdřív to zkoušej dál, když si nevezme tak zkus třeba skokana (ještě nevyvinutá ochlupená myš). KDyž se to nepovede tak hole nařízni za krkem, aby had cítil krev. Když po několika pokusech ani tohle nezabere, tak musíš přejít knásilnému krmení. Ještě jednou opakuji, že 2týdny bez potravy neni pro hada skoro nic. Takže k tomu násilnému krmení bych se uchyloval až za hodně dlouho a až několikrát vyzkoušíš méně drastické metody, které sem zde napsal. čau vasek+ Smile
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 8:04 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Samozřejmě ho zkus nakrmit... tihle malí hadi (a obzvlášť guttaty) nemusí mít dobře vyvinutý polykací reflex. Chovatel ti zřejmě řekl, že žere sama hlavně proto, aby prodal. Vidím že se nic nezměnilo, mně se něco podobného stalo před třiceti lety, kdy jsem začínal chovat hady a našetřil si taky na guttatu. Byl jsem taky ujištěn, že je bez problémů, že je rozkrmená a pak jsem ji horko - těžko zachraňoval. Postup při násilnám krmení je asi takovej, že seženeš co nejmenší hole, namočíš ho do syrovýho rozkvedlanýho vajíčka, pak opatrně, abys hada neporanil, mu otevřeš tlamku (jde to dost těžko, i takovej prcek už má v čelistech sílu a navíc se brání) a strčíš mu tam hlavičku holete. potom se snažíš mírným tlakem dostat hole co nejdál do jícnu a hada musíš držet tak aby nemohl vykrucovat hlavu do strany....jinak to chce velikou trpělivost, protože se to málokdy povede napoprvé. Někdy ale stačí, aby se hlavička holete dostala na začátek jícnu, což může nastartovat polykací reflex a zbytek už hádě obstará samo....Tak ti přeju hodně štěstí a trpělivosti...mně se to tenkrát povedlo a had mně přežil. Wink
xumii

PříspěvekZaslal: čt listopad 23, 2006 6:25 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takovej porblem sem mel taky. Taky sem si koupil od jednoho chlapa z brna guttatu. Mela taky neco kolem 30 cm. Taky ze zacatku nezrala. Asi prvni tejden nic nechtela. Zadny hole ani mensi ani vetsi. ALe po tejdnu si vzala. Kdyz had lezl po terarku tak sem mju ho hazel pred tlamu a stouchal do nej spejsli abych hada jakoby vyprovokoval az si ho nakonec jednou vzal. Muzes zkusti. ALe dalsi metoda ktera tady nebyla uvrejnena je ta. Ze hada das do maly krabicky spolu s holetem. Vetsinou Ho to vyprovokuje ten neustaly kontakt. Hlavne musis furt zkouset a zkouset. ALe co me udivilo ze zacatku. SEm si myslel a taky co ruzne cetl na ifaune atd. ze takhle malymu hadovi se skakavky nedavaj. Nekteri lidi psali ze jo a nekteri ze ne. Spis byli odpovedi ze ne. Tak sem to jednou zkusil a had po nem ihned vystartoval. Tak zkousej a at se dari.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Hadi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: