Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy | Euroinfo | Uživatelé

RSS

Stará diskuse

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Heterometrus Petersi

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
BáraB

PříspěvekZaslal: st říjen 16, 2013 10:34 pm    Předmět: Heterometrus Petersi Odpovědět s citátem

Potřebovala bych prosím poradit Sad... Na burze jsem si pořídila samečka a samičku výše uvedeného druhu. Pár dní (10) jsem je nechala v původních krabičkách, rosila jsem jim, občas hodila cvrčka.. papali krásně, akorát občas byli krapet ulekaní.. Nyní jsem je přemístila do terárka, zvykli si na sebe okamžitě, ale mám jeden malý problém, pořád se mi snaží utéct Sad.. když jim nahážu cvrčky tak papají krásně (teda aspoň sameček, toho jsem viděla).. Ale noc co noc je najdu jak se snaží šplhat po stěnách a utéct Sad je mi jich líto.. jo a taky jsou nějací moc lekaví, pokaždé když terárko otevřu a rosím, tak se můžou skoro zbláznit když je omylem ofoukne (například když na ně fouknu, nebo větřík)... terárko má rozměry 40x40x45, otvírá se zvrchu.. Díky za jakoukoliv radu Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
joky77

PříspěvekZaslal: pá říjen 18, 2013 5:13 am    Předmět: Re: Heterometrus Petersi Odpovědět s citátem

BáraB napsal:
Potřebovala bych prosím poradit Sad... Na burze jsem si pořídila samečka a samičku výše uvedeného druhu. Pár dní (10) jsem je nechala v původních krabičkách, rosila jsem jim, občas hodila cvrčka.. papali krásně, akorát občas byli krapet ulekaní.. Nyní jsem je přemístila do terárka, zvykli si na sebe okamžitě, ale mám jeden malý problém, pořád se mi snaží utéct Sad.. když jim nahážu cvrčky tak papají krásně (teda aspoň sameček, toho jsem viděla).. Ale noc co noc je najdu jak se snaží šplhat po stěnách a utéct Sad je mi jich líto.. jo a taky jsou nějací moc lekaví, pokaždé když terárko otevřu a rosím, tak se můžou skoro zbláznit když je omylem ofoukne (například když na ně fouknu, nebo větřík)... terárko má rozměry 40x40x45, otvírá se zvrchu.. Díky za jakoukoliv radu Smile

S tim si ozaj nemusis robit ziadne starosti. Skorpiony su v noci aktivne a budu ti to robit stale Smile je to uplne normalne. Moje skorpiony doma tak isto akonahle sa zotmie povyliezaju a behaju po boxoch hrabu sa po stenach a podobne. Netreba si to moc vsimat Smile

A k tej druhej veci. Tebe by sa tiez nepacilo keby ti niekto do tvare striekal rozprasovacom a podobne Smile Neviem ako mas zariadene to terarium ,ale urcite im sprav par ukrytov a cez den ked budes rosit tam budu vacsinu casu zalezeny a nebudes mat starost, ze su splasene ked rosis Smile A tiez ked im tam zacnes smejdit po terarku nemozu vediet ci niesi daky predator tak sa snazia utiect a skryt sa. Smile Ja cez den skorpiony vídavam ozaj len vynimocne vonku. Vacsinu casu travia v ukrytoch. A pozorovat ich mozes vecer ked zacnu vyliezat von a cez den ich zbytocne nerus Smile
Vela stastia v chove.

J.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
BáraB

PříspěvekZaslal: čt listopad 28, 2013 11:02 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Děkuji mnohokráte Smile jsou úžasní, krásně papají a už se i trošku uklidnili. Snad se jim bude dařit a časem přibudou nějaké další potvůrky Wink
kultus

PříspěvekZaslal: út duben 25, 2017 1:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahojte, po delsi dobe se taky ozyvam a to z duvodu, ze jsem na narozeniny dostal tohoto velestira. Zatim mu chci nachystat nejakou krabku, nez povyroste a koupim normalni terarko. Dam mu tam ukryt a cca 4-5cm lignocelu at muze hrabat kdyz bude chtit, vlhky pul na pul, cca 80% vlhkost a teplotu pres 25°C spis k 28°C. Jak se ale pocita u stiru prostor potrebny pro zivot? Mam dve krabky tak nevim kterou pouzit. Bohuzel je koupeny z obchodu takze nemam vubec zadne informace o pohlavy (zjisti se pozdeja) ani o poctu svleku. Jsem poradny a chci si vest prehled o svlecich jako to delam u sklipkana. Da se aspon priblizne odhadnout kolik ma za sebou svleku? Mereno od hlavy po radius chvostu ma cca 27mm (fotka prilozena). Predem dik za tohle info, uz peclive studuji vse ostatni at se o nej umim postarat. Sklipkana mam uz 5 let tak snad to vyjde i s timhle drobkem. Kdybych psal nejake blbosti tak mne kdyz tak opravte Laughing

http://www.imgup.cz/images/2017/04/25/20170424_180157.th.jpg
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Štíři Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: