Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy
Knihovna
Inzerce
Diskuse
Fotogalerie
Výstavy
Kontakt
Odkazy

RSS

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
pozadí do terárka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Peri

PříspěvekZaslal: so září 20, 2008 9:37 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Chtěl bych se zeptat jestli pozadí z polystyrénu polepené pískem pomocí herkulesu bude vhodné do terárka chameleo calyptratus. velikost zadní stěny je 50x80. Zminovali jste zde že Herkules je moc dobrý ale do terárek ke sklípkanům. tak nevím jestli by to šlo i k chamíkovi kde by se měla udržovat vyšší vzdušná vlhkost.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kubajs

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 11:41 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Ahoj,
chci pořídit polystyrenovou imitaci skály jako pozadí do terárka pro Acanthoscurrii geniculatu.
Bohužel není na povrchu ničím tvrzeno, bude to potřeba něčím vytvrdit (přetřít)? Můžu čekat, že to jinak zničí chelicerama?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovi WWW stránky
Jarda
Site Admin

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 1:08 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Peri napsal:
Chtěl bych se zeptat jestli pozadí z polystyrénu polepené pískem pomocí herkulesu bude vhodné do terárka chameleo calyptratus. velikost zadní stěny je 50x80. Zminovali jste zde že Herkules je moc dobrý ale do terárek ke sklípkanům. tak nevím jestli by to šlo i k chamíkovi kde by se měla udržovat vyšší vzdušná vlhkost.

Radeji bych pouzil bezbarvy lak. U toho herkulesu jsem mel problem, ze se rozmacel pokud byl casteji/dlouhodobeji vystaven vlhku.
S bezbarvym lakem nemam zadny problem.
kultus

PříspěvekZaslal: so září 08, 2012 11:34 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdravim, kupuji si stromoveho sklipkana p.irminia a temer vsude se pise, ze je skoro nutnost jim min jednu stenu uzpusobit pro lezeni Smile tak jsem premyslel jak to udelat. Hodne jsem toho precetl a hodne se mi toho i libilo...ale nejsem zadny kutil...libi se mi pozadi exo terra (30x45cm do 200,-) nevite jestli jsou vhodne i do vice vlhkeho prostredi a neco vydrzi (nemyslim tim utok pavouka Wink )? Kdybych si neco vyrobil sam tak mne napadla montazni pena a na mi treba Herkules na kaminky, nebo pisek, lignocel...pripadne silikon na kuru. Prezilo by tohle vyssi vlhkost v terariu nebo je potrebne to jeste necim pretrit...priznam se ze jsem na tyhle veci lama ale radsi bych si neco ukutil sam tak dik za pomoc...

PS: kdybych chtel dat do terarka vetev nebo koren (po vyvareni na pare nebo v troube na 100°C) davate mezi nej a lignocel/raselinu nejaky kamen (jiny podklad) aby nenasaval vlhkost z podkladu a neplesnivel? Nebo to resite jinak...a nebo to neresite Smile
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: ne září 09, 2012 8:42 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdar, u stromáků žeším zadní stěny stejně jako u pozemáků - nijak. Opři mu tam kus korkový kůry, ať si může udělat noru a hotovo.
Kořeny nedávám, korková kůra mi nikdy neplesniví tak nehledám nic jinýho.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
kultus

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2012 12:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Chci se zeptat, mate nekdo zkusenosti s firmou teraservis Brno? Chtel bych si nechat udelat terarko s pozadim...

!!!Prosim, nejedna se o reklamu, pouze chci vedet jestli delaji opravdu kvalitni terarka z netoxickych materialu a pod. Nejsem takovej kutil aby mi stalo za to se s tim kaslat Wink cely navrh bude stejne podle meho prani... Diky

http://osbteraria.cz
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2012 9:40 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Stránky jsou takové dost anonymní, to není zrovna záruka kvality.

Po 10vteřinách hledání ti google vyhodí asi milion diskusí jež se zmíněného výrobce týkají. Velká většina z nich jsou negativní ohlasy.

Já kvalitu posuzovat nebudu, terárka sem od Tomáše nikdy na vlastní oči neviděl.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
kultus

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2012 4:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak mne to chvilku trvalo nez jsem na popud tve reakce projel poradne ty stranky a v referencnich emailech se podepisuje jako Tomas Drapal!!! Na ktereho jsem snad kladne ohlasy ani nenasel...tak diky pockam co napise a couvnu.
kultus

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2012 11:58 am    Předmět: Raselina + lignocel Odpovědět s citátem

tak jsem nakonec koupil za relativne slusnou cenu primo komplet udelane exo-terra 20x20x30 a jsem spokojenej testuji ted raselinu s vetvema a kurou jestli nezacnou plesnivet ale vypada to ze ne...predtim jsem mel substrat asi opravdu moc vlhky a proto to plesnevelo. Zeptam se, mam nechat P. irminii cistou raselinu (normalni) nebo ji promichat 1:1 s kokosovym vlaknem...co mi/pavoukovi to michani prinese dobreho?
Diky
Phillo

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2012 5:09 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Exo-terra mám taky, přinesla mi v něm přítelkyně domů sklípkana k vánocům, podle mě úplně nejhorší tera co sem kdy mělEvil or Very Mad, jednak zavírání, ten čudlík co tam je, to je vždycky rána když se otvírá/zavírá, že mi pavouk vždy poskočí, a to v tom mám roseu. A druhá věc je vrchní díl, který mám celý ze síťky(kovové), špatně/vůbec se neudržuje vlhkost. Ale těch terárií je samozřejmě více druhů, já mám 30x30x30. Na terárka bych doporučil pana Vávru, viděl sem na něho dost kladných ohlasů a ceny má taky fajn http://teraria.net/aktualni-cenik.html Jinak k zemině, bude z toho mít kulové,dej tam cokoli, co bude držet požadovanou vlhkost a tobě se bude líbit Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kultus

PříspěvekZaslal: pá říjen 19, 2012 12:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

dik za reakci...nechal jsem tak tu raselinu cca 5cm a bez napajecky, po trech dnech vlhkost cca 70% s vodou to bude jeste lepsi...mam velikost 20x20x30 s tim terarkem mas pravdu vrsek ale neni problem necim prikryt a s tim zamkem to bude chtit otevirat opatrne aby nedostal babouk infarkt nebo tam jen dat kus dratu jak je dira pro lanko zamku Wink na kombinaci raseliny a lignocelu jsem se ptal proto ze uz pri pomeru L/R 1:5 smes lip drzi vlhkost...samotna raselina se dost rychle vysusuje...tak to asi trochu promicham a napicham nejakou tu kuru kterou jsem zahnut do tvaru vetve at si ma kde udelat hmizdo :-P
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Terária Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Přejdi na: