Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy
Knihovna
Inzerce
Diskuse
Fotogalerie
Výstavy
Kontakt
Odkazy

RSS

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Solifugy, bičovci, stonožky

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
ESpanza

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 3:58 pm    Předmět: Solifugy, bičovci, stonožky Odpovědět s citátem

Zdravím všechny,
potřeboval bych poradit, kde bych mohl sehnat solifugy, bičovce(jak bezocasé, tak ocasaté) a stonožky. Týdny sem brouzdal po netu a nenašel sem nikoho, kdo by nabízel tyhle tvorečky, už sem byl úplně zoufalej, pak sem narazil na tyhle stránky a v jedný diskusi sem četl, že solifugy nabízí Spídy. Šel sem na jeho stránky a napsal mu email, ale neozval se, takže sem tam, kde sem byl.
Takže bych se chtěl zeptat, jestli neznáte chovatele, nebo nějaký obchod, kde bych je mohl sehnat....
Za informace ke každému zmíněnému zvířátku budu moc vděčný(největší zájem mám o solifugy).
Předem dík za odpověď
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
t3rror

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 4:06 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdarec,
Spídy solifugy taky nenabízí pernamentně,ale jen když má nějaký import..nevím jaké zkušenosti máš s chovem bezobratlích,ale udržet Solifugu na živu je velký problém..sám jsem ji nikdy neměl ale vím o 2 lidech co ji měli a dlouho to nevydželo...
Ohledně stonožek a bičovců.mám jedinou odpoveď

www.ifauna.cz Smile

http://www.terroramajky.estranky.cz/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
ESpanza

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 4:23 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No zatim sem choval jenom strašilky, kudlanky, pavouky a štíry... O solifugách mám jenom teoretický informace. Já neznám nikoho, kdo by je choval a věrim, že to je dost těžký, ale určitě bych to chtěl zkusit, protože mě fakt uchvátily. Jo a díky za info, hned se tam mrknu
Dobby

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 5:31 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Stonozky ma Spidy celkem casto, tedka naposled mel vyber minimalne 5 druhu, nevim presne a nechci kecat ale myslim ze i vic Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ESpanza

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 6:11 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No ale já sem právě Spídymu psal, že bych chtěl koupit nějaký štíry, co měl v nabídce a právě sem se ho ptal na ty solifugy a na stonožky, jestli nějaký nemá a on mi na ten mail vůbec neodpověděl, tak já nevim....
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 6:29 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takže ty jako myslíš, že Spídy sedí u počítače a čeká, až mu někdo pošle maila, aby na něj okamžitě odpověděl, jo? Angel Tak to je vidět, že vůbec nevíš o koho jde.... Smile Má toho tolik, že je rád, když se může před půlnocí chvilku ukázat na ICQ. Pokud od něj něco chceš, tak musíš být trpělivej, ale solifugy teď stejně nemá, mívá je akorát jako jednorázovou nabídku, když mu přijde zásilka.... Wink
ESpanza

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 6:55 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No já věřim že má hodně práce. Já proti němu taky nic neříkám. Jenom sem řekl, že se mi neozval a že teď nevim na koho se mám obrátit...
Proto sem otevřel tuhle diskusi, jestli ještě neví někdo o někom jinym.
t3rror

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 6:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

máš tam odkaz na tu Faunu..tam najdeš co hledáš..až na ty solifugy..

http://www.terroramajky.estranky.cz/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Iverson
Moderátor

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 7:10 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ono to totiž nefunguje tak, že se rozhodneš, že si něco pořídíš a druhej den si pro to někam jedeš, a nebo ti to někdo pošle. Jak se lidově říká, kde nic není, ani smrt nebere... Chce to prostě sjíždět ifaunu a čekat až se to tam objeví. Já taky sháním některý druhy sklípkanů už několik let a zatím jsem neměl štěstí, obzvlášť se to stává u sklípkanů, který jsou v našich podmínkách nemnožitelní, nabo množitelní jenom velice těžko. A tohle stejný platí i o solifugách, pokud je někdo má, nebo měl, tak mu stejně dřív nebo později pošly nebo pojdou, určitě se mu je nepodaří rozmonožit. No a pokud je sem někdo importuje, tak se to zcela jistě na ifauně dozvíš. V podstatě platí to, že pokud je nenabízí Ondra (Spídy), tak je nenabízí nikdo druhej, a Ondra je momentálně nenabízí takže tahle diskuse je víceméně zbytečná.....
ESpanza

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 7:48 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

A proč myslíte, že se tady nedaří chovat a množit solifugy? Já vim, že tady je úplně jiný podnebí, než tam kde se vyskytují, ale vždyť se tu chová hodně tropických tvorů.... A já jsem viděl dost videí ze zahraničí, kde se chovatelům dařilo množit solifugy a to ani nevypadalo, že by to měli nějak zvlášť vybavené. Chovali je v obyčejných teráriích a plastových boxech, kde byla jenom hlína, nebo rašelina....
Dobby

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 7:58 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Tak kdyz si videl nekde videa, tak zkus vypatrat cloveka, ktery ty videa udelal a zeptat se ho, jak ty solifugy chova a mnozi. Vetsinou je lepsi se ptat lidi, kterym se to podari, nez tem, kterejm se to nedari ne?
Doufam, ze mi zase nekdo napise, ze tady nekoho napadam...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
formi

PříspěvekZaslal: ne červenec 20, 2008 4:27 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

zdar,
co se tyce Amblypygi tak Damon nebo Phrynicus byvaj casto k videni v Praze na burzach. Uropygi posledni dobou spis jen importy (i kdyz uz taky bylo par odchovu). treba Hypoctonus mel svyho casu spidy docela dlouho. Ruznejch Scolopender je na burzach taky relativni dostatek. Chce to jen trpelivost a pravidelne navstevy burz, sjizdeni ifauny a psat si chovatelum o aktualizovany ceniky. preci jen neni to zadna Brachypelma která se odchovava x krat do roka. problem nejvetsi je se solifugama vsechno importy a casto uz pred smrtí a kdyz uz se objevi tak se po nich strasne rychle zapráší.
Jinak videa z odchovů solifug by me taky zajimala, nepletes si nahodou pojmy pareni a odchov ?? Wink
jeste prihodim jeden link pro solifugofily http://www.solpugid.com/
ESpanza

PříspěvekZaslal: ne červenec 20, 2008 5:50 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

to formi: čus no já bydlim v takový díře na kraji republiky a moc často se do Prahy nebo do větších měst nedostanu a ani tady nemám nikoho kdo sdílí moje nadšení pro hmyzáky, takže je pro mě docela problém něco sehnat. Tak sem chtěl zkusit jestli třeba tady nenajdu nějakýho chovatele, ale teď sem si zjistil nějaký ty burzy a začnu tam jezdit no...
No abych pravdu řek, tak s těma solifugama sem viděl videa, jedno přímo s pářením, jedno s kladením vajíček, několik videí se solifugama s vajíčkama a nějaký kde měli chovatelé mláďata no, tak nevim..... Fakt jenom co sem našel na youtube nebo tak. Je to škoda no, že se tady solifugy nedaj moc sehnat a nedaří se je množit....
Jinak díky moc za info
formi

PříspěvekZaslal: út červenec 29, 2008 12:11 am    Předmět: Odpovědět s citátem

ESpanza: jj to jsem se možná vyjádřil blbě já. Narození solifug v zajetí to se občas poštěstí (v ČR vím o dvou případech) většinou od napářenejch samic z přírody. Ale nevim o nikom kdo by ty mladý udržel při životě delší dobu.
Na burzu se určitě vyplatí zaject. I když zrovna neseženeš co hledáš uvidíš dost jinejch zajímavejch potvor a garantuju Ti, že s prázdnou neodjedeš (soudim podle sebe Wink).
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Ostatní Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: