Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy | Euroinfo | Uživatelé

RSS

Stará diskuse

Vyhledavac

Diskuse o sklípkanech a jiných potvůrkách
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 RSSRSS NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 
Mláďata

Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Catherine

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 8:29 pm    Předmět: Mláďata Odpovědět s citátem

Zdravím. Zajímalo by mě, proč se doporučuje vejce po nakladení odebrat a umístit do inkubátoru. Všude se to píše, ale nikde jsem nenašla vysvětlení proč nenechat vejce u matky. Z mého pohledu by to bylo určitě přirozenější.
Jestli jsem nehledala dostatečně a někde to je, tak mě upozorněte Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dobby

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 9:18 pm    Předmět: Re: Mláďata Odpovědět s citátem

Catherine napsal:
Zdravím. Zajímalo by mě, proč se doporučuje vejce po nakladení odebrat a umístit do inkubátoru. Všude se to píše, ale nikde jsem nenašla vysvětlení proč nenechat vejce u matky. Z mého pohledu by to bylo určitě přirozenější.
Jestli jsem nehledala dostatečně a někde to je, tak mě upozorněte Wink

Nevim nad tejtim jsem nikdy moc nepremyslel ale neni to treba proto ze mas v inkubatoru jistejsi ze ty vajicka vydrzej a udrzis jim lepsi podminky, prece jen kdyz se o to stara samice tak nejaky se nenarodej, nevim jen placam, stejne to smaznou Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Catherine

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 9:56 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

No to nevím, dost jsem četla, že i přesto, že je umístili do inkubátoru se některé nevylíhly. A jaká péče může být lepší než od maminky? Very Happy
Pokud je samice zahřívá a v teráriu jsou ideální podmínky, tak si myslím, že by bylo nejlepší nechat je tam ... ale jak říkám, nikde jsem se o tom nedočetla, tak je to jen laický názor.
Chystám se totiž hady chovat, a určitě i odchovávat, tak se informuju už předem.
Dobby

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 10:01 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Takovejch peci, ktere jsou lepsi jak od maminky je Laughing No ale treba kazdej chovatel nezajistuje 100% podminky na odchov hadu, tak si poridi tejto svinstvo a problem ma vyreseny Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 11:26 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Myslíš tedy líhnutí vejcorodých krajt doufám...
Protože ty jako jediní hadi maj trochu sklony o snůšky pečovat.
O jinejch hedech se bavit nebudem ti si vajec nevšímaj.

Krajtám se vejce odebírají z mnoha důvodů, uvedu jen pro mě důležitý :
1) především v teráriu jen velice obtížně udržíš odpovídající vlhkost a teplotu zrovna v tom správnym místě a je tam obrovský ryziko druhotných infekcí(kdo má terárka sterilní žeano.
2) třebas taková regiuska může mít necelý 2kyla a naklade dejmetomu 6vajec jež dohromady váží 900gramů,když se stará o snůšku tak nežere a ty bys jí opravdu nechala 70 dní spalovat energii na výrobu tepla pro inkubaci?Je to pro ni nesmírně energeticky náročné a sejně nedokáže teplotu dostat na ideální hranici.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Catherine

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 11:36 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

Ok, moc děkuju, takhle jsem to potřebovala vysvětlit Clap Hady jsem myslela obecně vejcorodé, myslela jsem, že se starají všichni, ale jak vidím tak ne ... Neutral
Nery
Moderátor

PříspěvekZaslal: po únor 11, 2008 11:47 pm    Předmět: Odpovědět s citátem

nene,vim jen o krajtách ... a to eště ne všechny. Snad všichni ostatní prostě vyberou misto ktery se jim zda v jejich okolí nejlepší (ale klidně se můžou splést) tam nakladou a plazí se pryč,v terárku to pozdějc klidně rozmačkaj...

tyhle krajtičky sou den po vylíhnutí,zrovna přendaný z inkubátoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Catherine

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 12:12 am    Předmět: Odpovědět s citátem

Když jsem hledala informace, narazila jsem na toto: http://www.koralovky.wz.cz/ocampbelli.html takže asi vyjímka potvrzuje pravidlo Wink Ale jak píšeš, nejlepší bude odchovat malé v inkubátoru, než pokoušet štěstí. Ještě jednou děkuju.
PS: Krajtičky jsou nádherné Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Arachnomania -> Hadi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: