Knihovna | Inzerce | Diskuse | Fotogalerie | Výstavy | Kontakt | Odkazy | Euroinfo
Recenze - Tera Forum

(od 21.04.2003)

Číslo 1/2007 - První číslo nového Tera fóra, které vzniklo po rozdělení časopisu na Akva fórum a Tera fórum. Hlavně akvaristé po tomto rozdělení dost volali, ovšem někteří teraristé také. Tak se konečně dočkali. Jen čas ukáže, zda je to dobře, či ne. Každopádně je i po rozdělení úroveň časopisu velmi vysoká. Výborná je v časopisu rubrika Ohlasy&Internet. V prvním čísle se věnuje webové stránce Fauny. Na následující straně si můžete přečíst výborný článek o Chovu a odchovu chameleolise Chameleolis porcus. V rubrice Cesty najdete článek o herpetologické exkurzi do Číny. V další rubrice Profil najdete povídání o Teraristické společnosti Praha. Z pohledu chovatele sklípkanů nejvíce zaujme sekce Arachnologie. Zde naleznete velmi zajímavý článek Aktivita mláďat Brachypelma vagans v okolí mateřské nory, což jsou neocenitelné poznatky přímo z přírody. Tento článek rozhodně stojí za přečtení. V rubrice Herpetologie si můžete přečíst zajímavý článek o křovináři Tigra mariposa. Dále zde najdete o Hadím parku v Nairobi, skvělý Tera atlas a ještě lepší článek od Františka Kovaříka - Štír Opisthacanthus validus. Na první pohled zaujme fantastická fotka formátu A4 samice O.validus s mláďaty. Tento článek v tomto čísle hodnotím jako nejlepší a rozhodně stojí za to si ho přečíst! Časopis lze objednat prostřednictvím webové stránky www.akvateraforum.cz.

Číslo 2/2007 - Druhé, opět skvělé číslo časopisu Tera fórum! Tvůrci časopisu to vzali rozhodně za správný konec. V mé oblíbené sekci Ohlasy&Internet se můžete dozvědět tentokrát něco o webu herpetomania. Vynikající je také článek s podtitulem "Jak a proč chovat hmyz, aneb úvod do insektaristiky. V sekci Tera si můžete přečíst něco o Gekko gecko a Gekko smithii od Lubomíra Klátila.
V sekci Herpetologie je to zase velmi užitečný článek o gekonech rodu Phelsuma od Andreje Funka, což je náš prvotřídní odborník na rod Phelsuma. Dále zde naleznete jednu reportáž z návštěvy Klubu přátel ocasatých obojživelníků Caudata v Duchově, kde pod jejich záštitou a pod muzeem města uspořádali výstavu ocasatých obojživelníků nazvanou Tajemný salamandr. V sekci Tera si můžete přečíst další zajímavý článek o chovu a odchovu chameleona Furcifer verrucosus, což je jeden z největších druhů chameleonů, nebo také článek o chovu "šnecích" rodu Achatina. V další pravidelné rubrice Tera atlas se pro změnu dozvíte o chovu gekona Phelsuma klemmeri, či o rohatce Ceratophrys ornata. Na závěr se dozvíte něco o zimních herpetologických zážitcích z Jihoafrické republiky.

Michal Toráň

© 2003 Michal Toráň & Jaroslav Dobiáš
webmaster
Home